Բրիտանական The Independent թերթը պատմել է մի հայուհու պատմությունը, ով միգրացիոն գրասենյակի ներկայացուցիչների հետ հերթական հանդիպման համար ստիպված է եղել ամեն ամիս նորածին երեխայի հետ 160 կիլոմետր անցնել։
Հայուհին ապաստան տրամադրելու խնդրանքով դիմել է իշխանություններին, քանի որ միգրացիոն իշխանությունները երկրի տարբեր շրջաններում կենտրոնները փակելու որոշում են կայացրել։ Միայնակ կինը ստիպված է եղել մեկնել մոտակա գրասենյակ, «նստել եւ երեխային կրծքով կերակրել հենց կայարանի մարդաշատ հարթակի վրա»։
Կինն ապրում է ապաստանի հայց ներկայացրածների համար կենտրոնում, որը Սելֆորդում է, եւ նա ստիպված ամեն ամիս հանդիպում է միգրացիոն իշխանությունների հետ, այլապես կարող է զրկվել նպաստից։
Հայուհուն օգնող կամավորը պատմել է, թե ինքն ամաչել է, որ մայրը ստիպված է եղել երկու գնացք փոխել եւ ավտոբուս նստել, որպեսզի մոտակա գրասենյակ հասնի։
Կամավորների խոսքերով՝ խոցելի միգրանտների հանդեպ միգրացիոն իշխանությունների վերաբերմունքը ցնցող է, եւ քաղաքակիրթ հասարակությունը դրա հետ չպետք է հաշտվի։

An Armenian asylum seeker woman has been forced to travel nearly 100 miles (about 160km) every month with her newborn baby in order to attend a routine meeting with the UK Home Office, or face losing her allowance, The Independent reported.
She is one of hundreds of asylum seekers in Britain who are having to take long journeys to attend sign-on meetings after the Home Office closed a number of reporting centers.
The single mother from Armenia was at one point forced to breastfeed her child while crouched down on a crowded platform at Manchester Piccadilly station, according to a volunteer who accompanied her on the trip last month.
The woman had been traveling from her asylum accommodation in Stoke-on-Trent to Dallas Court in Salford in order to comply with immigration rules, after her local reporting center was closed last October.
“The lack of concern for vulnerable individuals and families demonstrated by the Home Office is shocking and should not be tolerated in any civilised society,” a volunteer said.