Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունվարի 14-ին Աբու Դաբիիում կմասնակցի միջազգային խոշորագույն՝ «Աբու Դաբի կայունության շաբաթ» (Abu Dhabi Sustainability Week - ADSW) ֆորումին: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է նախագահի աշխատակազմի լրատվական ծառայությունից։
Ֆորումի բացմանը ներկա կլինեն 4000-ից ավելի մասնակից աշխարհի տարբեր երկրներից, այդ թվում՝ պետությունների եւ կառավարությունների ղեկավարներ, դիվանագետներ, քաղաքական ու հասարակական գործիչներ, խոշոր ձեռնարկատերեր: Ֆորումի նիստերից մեկում Հայաստանի նախագահը հանդես կգա ելույթով:
«Աբու Դաբի կայունության շաբաթը» հեղինակավոր գլոբալ հարթակ է, որի շրջանակում հայտնի պետական, քաղաքական, հասարակական գործիչներ, անվանի փորձագետներ, նորարարներ, խոշոր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ներկայացնում են կայուն ապագայի կառուցման վերաբերյալ իրենց տեսլականը, քննարկում սոցիալական, տնտեսական, տեխնոլոգիական այն հիմնական միտումները, որոնք ձևավորում են աշխարհի կայուն զարգացումը: Այս տարի «Աբու Դաբի կայունության շաբաթվա» հիմնական թեմաներից մեկը կլինի թվայնացման եւ նորարարական տեխնոլոգիաների միավորումը, դրա արդյունքում ստեղծվող նոր հնարավորություններն ու լուծումները, որոնք կարեւոր դեր են խաղում տնտեսական աճը, կայուն զարգացումն ու բարգավաճումը խթանելու գործում:

YEREVAN.- Armenian President Armenian Sarkissian  will take part in Abu Dhabi Sustainability Week - ADSW, the largest international event in Abu Dhabi on January 14, Armenpress reported quoting the presidential press service.
More than 4,000 participants from around the world, including heads of states and governments, diplomats, political and public figures, and major entrepreneurs will attend the forum. The Armenian President will deliver a speech during one of the forum's sessions.
Abu Dhabi Sustainability Week (ADSW) is the largest sustainability gathering in the Middle East, held annually each January. The event is dedicated to furthering our understanding of the major social, economic and environmental trends shaping the world’s sustainable development, and to empowering the global community to realise viable and effective strategies to mitigate climate change and address the energy and sustainability challenges of the future.
The week will promote eight key pillars that explore how industries are responding to the digital transformation underway in the global economy, which in turn is giving rise to new opportunities to address global sustainability challenges.