Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնում «Իմ քայլը» խմբակցությունը ներկայացրել է նախկին առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանի թեկնածությունը: Նրան ներկայացրեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը (ֆոտոռեպորտաժ):
Նա նշեց, որ Արարտ Միրզոյանին ճանաչում է «Հանուն գիտության զարգացման» շարժումից: Մակունցը ներկայացրեց Միրզոյանի կենսագրությունը:
«Կարծում եմ, որ ԱԺ նախագահի պաշտոնում Արարատ Միրզոյանի թեկնածությունը հավասարապես ընդունելի է թե իշխող մեծամասնության, թե ընդդիմադիր խմբակցությունների համար: Նա իր դավանած արժեքներով եւ անձնային հատկանիներով, անկասկած ջանք չի խնայի իշխանություն ընդդիմություն երկխոսության, տարատեսակ հակասությունների հարթման եւ փոխզիջումների փնտրտուքի համար»,-ասաց Մակունցը՝ կոչ անելով կողմ քվեարկել նրա թեկնածությանը:
ԱԺ-ում հայտարարվեց 30 րոպե ընդմիջում, որից հետո ելույթով հանդես կգա Արարատ Միրզոյանը:
Նշենք, որ ԱԺ նախագահն ընտրվում է փակ գաղտնի քվեարկությամբ, ԱԺ պատգամավորների թվի ձայների մեծամասնությամբ:

Фракция блока «Мой шаг» выдвинула кандидатуру бывшего первого вице-премьера Арарата Мирзояна на должность спикера парламента Армении. Его представила руководитель фракции альянса «Мой шаг» Лилит Макунц (фоторепортаж).
Она подчеркнула, что знает Мирзояна еще с движения «Во имя развития науки», после чего представила его биографию.
«Думаю, что кандидатура Мирзояна приемлема как для правящего большинства, так и оппозиционных фракций. Благодаря своим личными качествам он, несомненно, приложит все усилия для диалога власть-оппозиция, преодоления различных противоречий и поиска компромиссов», - заявила Макунц, призвав при этом присутствующих проголосовать за Мирзояна.