Yukai Engineering ընկերությունը CES 2019 ցուցահանդեսում ներկայացրել է նրբազգաց ռոբոտ BOCCO Emo-ին: Սարքը կարողանում է տարբերակել տիրոջ տրամադրությունը, բարձրաձայն կարդալ նրա հաղորդագրությունները եւ վիրավորվում է կոպտությունից ու ծաղրից, հայտնում է CNet-ը:
Ռոբոտն արձագանքում է իր անվանը եւ օգտատիրոջ խոսքին, որն արտացոլում է նրա տրամադրությունը: Օրինակ՝ BOCCO Emo-ն գլուխը հակում է եւ հոգոց հանում, եթե տիրոջ ձայնը հոգնած է կամ տխուր, եւ սկսում է ուրախ շարժել, եթե ձայնում կենսախնդություն է հնչում:
BOCCO Emo-ն կարողանում է կառավարել խելացի տան սարքավորումները, ինչպես նաեւ արձագանքում է մարդու կամ կենդանու մոտենալուն եւ նկատում է, երբ մեկը մտնում է բնակարան ու դուրս գալիս:

Компания Yukai Engineering на выставке CES 2019 представила эмпатичного робота BOCCO Emo. Устройство способно распознавать настроение владельца, читать вслух его сообщения и обижаться на грубости и колкости, пишет HighTech  со ссылкой на CNet.
Робот отзывается на свое имя и реагирует на слова пользователя, отражающие его настроение. Например, BOCCO Emo опускает голову и вздыхает, если слышит усталость или грусть в голосе владельца, и начинает радостно кивать, если голос звучит жизнерадостно.
BOCCO Emo умеет контролировать устройства умного дома, а также реагирует на приближение человека или животного и замечает, когда кто-то входит и выходит из квартиры.