ՆԱՏՕ-ից դուրս գալու ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի յուրաքանչյուր քայլ իմփիչմենթի հիմք կհանդիսանա։ Այս մասին CNN-ին հայտարարել է դեմոկրատ կոնգրեսական Ջեկի Սփեյերը։
Նրա խոսքով, Կոնգրեսը կամ նախագահի խորհրդականները ստիպված կլինեն լուրջ գործողություններ նախաձեռնել, որպեսզի խոչընդոտեն Դաշինքից ԱՄՆ-ի դուրս գալուն։
«Ավելի լավ կլինի, որ դա դատարկ սպառնալիք լինի նախագահի կողմից, որովհետեւ ես կարծում եմ, որ այդ գործողությունն այնքան քայքայիչ կլինի մեր երկրի եւ ազգային անվտանգությունը պաշտպանելու մեր ունակության համար, որ մեր կողմից լուրջ ջանքերի հիմք կհանդիսանա՝ լինի դա 25-րդ փոփոխություն թե իմփիչմենթ»,- հայտարարել է նա։

A Democratic Party member of the US House of Representatives warned Tuesday that any move by President Trump to exit NATO would be grounds for his removal from office.
Jackie Speier told CNN that the Congress or the president’s advisers would be forced to take “profound” action to prevent Trump from exiting this military alliance.
“It had better be an idle threat from the president, because I think that act would be so destructive to our country and to our ability to protect the national security of every American that it would be a ground for some profound effort by our part, whether it is impeachment or the 25th Amendment [to the US Constitution],” Speier, a member of the House Armed Services Committee, said.