Սպեղանին, որը լրագրողները նկատել էին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի աջ ձեռքի վրա, գրավել է բժիշկների ուշադրությունը, որոնք սկսել են մտահոգվել նրա առողջության համար, հայտնում է Politico-ն:
Պարբերականը նշում է, որ սպեղանին Թրամփի ձեռքի վրա էր անցյալ շաբաթ հինգշաբթի եւ այս երկուշաբթի: Նշվում է, որ հինգշաբթի Instagram-ում Fox News-ի թղթակից Շոն Հանիթիի հրապարակված լուսանկարում սպեղանու վրա արյան բիծ էր նկատվում:
Բժիշկներն ուսումնասիրել են համացանցում հայտնված Թրամփի լուսանկարները եւ մռայլ եզրակացությունների հանգել, նշում է Politico-ն՝ չհստակեցնելով, թե խոսքը կոնկրետ ինչի մասին է:
Սպիտակ տունը պարզաբանել է, որ նախագահը վնասվել է որդու հետ խաղալիս: «Նախագահն ուրախանում էր որդու՝ Բերոնի հետ եւ ձեռքը վնասել է»,- պարբերականին հայտնել է Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը:

Пластырь, замеченный журналистами на правой руке президента США Дональда Трампа, привлек внимание докторов, которые стали опасаться за его здоровье, сообщает  РИА Новости  со ссылкой на Politico.
Издание отмечает, что пластырь был наклеен на руке Трампа в четверг на прошлой неделе и в этот понедельник. Отмечается, что на фотографии, выложенной в четверг в Instagram ведущим американского телеканала Fox News Шоном Ханнити, видно пятно крови на пластыре.
Врачи изучили фотографии Трампа, попавшие в сеть, и пришли к мрачным заключениям, отмечает Politico, не уточняя, о чем конкретно идет речь.
Белый дом объяснил, что президент поранился, играя с сыном. «Президент веселился со своим сыном Бэрроном и поранил руку», - заявила изданию пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс.
Она отметила, что Трамп в этом году снова пройдет ежегодное медицинское обследование, но не назвала точных дат.