ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հունվարի 16-ին, կազմել է 486.58 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.05 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 555.14 դրամ (նվազել է 1.27 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 626.18 դրամ (նվազել է 0.06 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.29 դրամ (աճել է 0.04 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 244.04 դրամ, ոսկի՝ 20,249.48 դրամ, պլատին՝ 12,546.41 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 486.58/$1 in Armenia on Wednesday; this is down by AMD 0.05 from Tuesday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 555.14 (down by AMD 1.27), that of one British pound totaled AMD 626.18 (down by AMD 0.06), and the rate of one Russian ruble made up AMD 7.29 (up by AMD 0.04) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 244.04, AMD 20,249.48 and AMD 12,546.41, respectively.