ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 20-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիա` Դավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Ֆորումի շրջանակում նախատեսվում են ՀՀ վարչապետի մի շարք երկկողմ և բազմակողմ հանդիպումներ այլ պետությունների ղեկավարների, միջազգային կազմակերպությունների, բիզնես ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Դավոսում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի նաև Համաշխարհային տնտեսական առաջնորդների ոչ պաշտոնական հավաքին (IGWEL) և Համաշխարհային քաղաքացիական ֆորումին:
Շվեյցարիայի Ցյուրիխ քաղաքում նախատեսվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Շվեյցարիա-Հայաստան առևտրի պալատի ներկայացուցիչների և շվեյցարացի գործարարների հետ:

YEREVAN.- Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will pay a working visit to Switzerland on January 20 to participate in Davos World Economic Forum, the official website of the Prime Minister of Armenia reported.
In the sidelines of the forum the PM is scheduled to have a number of bilateral and multilateral meetings with heads of other states, international organizations and companies. Pashinyan will also attend the Informal Gathering of World Economic Leaders (IGWEL) and World Civil Society Forum in Davos.
Nikol Pashinyan is also scheduled to meet with the members of Switzerland-Armenia Commerce Chamber and Swiss businessmen in Zurich.