ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 20-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիա` Դավոսի համաշխարհային տնտեսական համաժողովին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Ֆորումի շրջանակում նախատեսվում են ՀՀ վարչապետի մի շարք երկկողմ և բազմակողմ հանդիպումներ այլ պետությունների ղեկավարների, միջազգային կազմակերպությունների, բիզնես ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Դավոսում Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի նաև Համաշխարհային տնտեսական առաջնորդների ոչ պաշտոնական հավաքին (IGWEL) և Համաշխարհային քաղաքացիական ֆորումին:
Շվեյցարիայի Ցյուրիխ քաղաքում նախատեսվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Շվեյցարիա-Հայաստան առևտրի պալատի ներկայացուցիչների և շվեյցարացի գործարարների հետ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян 20 января с рабочим визитом отправится в Швейцарию для участия в международном экономическом форуме в Давосе. Об этом сообщает пресс-служба правительства.
В рамках форума запланирован ряд встреч Пашиняна с руководителями стран, главами международных организаций, представителями бизнес-структур. В Давосе Никол Пашинян примет участие в неофициальной встрече экономических лидеров (IGWEL) и Всемирном политическом форуме.
В Цюрихе запланирована встреча Пашиняна с представителями торговой палаты Швейцария-Армения и швейцарскими предпринимателями.