Ասոշիեյթիդ պրես գործակալության աշխատակիցը զոհվել է Լիբիայի մայրաքաղաք Տրիպոլիում բախումների ժամանակ, տեղեկացնում է RT-ն՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին։
Ավելի վաղ տեղեկացվել էր, որ առնվազն 13 մարդ զոհվել, 52-ը վիրավորվել է Տրիպոլիում զինված բախումների ժամանակ։
Ինչպես տեղեկացնում է RT-ն՝ սպանվել է լուսանկարիչ Մուհամեդ բեն Խալիֆան, որն աշխատում էր Ասոշիեյթիդ պրեսում Տրիպոլիի պաշտպանության ուժերի եւ «յոթերորդ բրիգադի» միջեւ բախումների ժամանակ։
Անցած չորեքշաբթի օրվանից լիբիական մայրաքաղաքի հարավային Կասր բեն Հաշիր շրջանում, Վադի էր Ռաբիա եւ Խալեթ էլ Ֆորջան ճանապարհին, ինչպես նաեւ Տրիպոլիի օդանավակայանի շրջանում բախումներ են տեղի ունենում Տրիպոլիի՝ Լիբիայի Ազգային համաձայնության կառավարությանը պատկանող պաշտպանության ուժերի եւ յոթերորդ բրիգադի ուժերի միջեւ։

Фотограф, работавший на новостное агентство Ассошиэйтед Пресс, убит в ходе столкновений в столице Ливии Триполи, сообщает RT со ссылкой на источники.
Ранее сообщалось, что, по меньшей мере, 13 человек погибли, 52 ранены в вооруженных столкновениях в Триполи.
Как передает RT, убит фотограф Мухаммад бен Халифа, который работал на Ассошиэйтед Пресс во время боестолкновений между силами обороны Триполи и «Седьмой бригадой».
С минувшей среды к югу от ливийской столицы в районе Каср бен Гашир, дороги Вади эр-Рабиа и Халлет эль-Форджан, а также в районе аэропорта Триполи проходят столкновения между силами защиты Триполи, относящимися к правительству национального согласия Ливии, и силами седьмой бригады.