Նախագահ Արմեն Սարգսյանն անհատապես նախնական հրավեր է ունեցել՝ մասնակցելու շվեյցարական Դավոսում անցկացվելիք Համաշխարհային տնտեսական ֆորումին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց նախագահի օգնական Հասմիկ Պետրոսյանը։
«Արմեն Սարգսյանը տարբեր տարիների բազմիցս մասնակցել է այդ ֆորումին, եղել ֆորումի Էներգետիկ անվտանգության գլոբալ խորհրդի նախագահ: Միջազգային տնտեսական հայտնի Capital Finance International ամսագրի 2018-2019թթ. ձմեռային համարում, որը նվիրված է Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումին եւ տարածվելու է ֆորումի մասնակիցներին, տպագրված է նաեւ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հարցազրույցը:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունում է, որ այս տարի Հայաստանը Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական ֆորումին մասնակցելու է մեծ պատվիրակությամբ՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ»,- ասաց նա:
Նշենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունվարի 22-25-ը Դավոսում մասնակցելու է միջազգային տնտեսական համաժողովին:

Armenian President Armen Sarkissian was personally invited to take part in World Economic Forum to be held in Davos, presidential aide Hasmik Petrosyan told Armenian News- NEWS.am.
“Armen Sarkissian has been participating in the forum for many years and has been the president of the Global Energy Security Forum,” she noted.
According to her, Capital Finance International published an interview with Armen Sarkissian on the World Economic Forum in Davos.
As reported earlier, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will take part in the international economic forum in Davos on January 22-25.