ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ ծրագրում է երեքշաբթի Դավոսում ոչ ֆորմալ հանդիպում անցկացնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ։
«Այո, դա ոչ ֆորմալ հանդիպում է»,- ասել է նա ՌԻԱ Նովոստիին՝ պատասխանելով այն հարցին, թե լինելու է արդյոք այսօր երկկողմ հանդիպում Ալիեւի հետ։
Ավելի վաղ մամուլի ասուլիսում, պատասխանելով այն հարցին, թե երբ կկայանա զրույց Ադրբեջանի նախագահի հետ, նա հայտարարել էր՝ «շատ շուտով»։
Իլհամ Ալիեւն իր հերթին Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի հարթակում ՌԻԱ Նովոստիին հայտարարել էր, որ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի միջեւ լայնաֆորմատ բանակցություններ դեռեւս չեն եղել, սակայն արդեն կայացել են մի քանի «օգտակար զրույցներ»։ Նրա խոսքերով, այդ հանդիպումներն օգտակար են եղել կողմերի դիրքորոշումները հստակեցնելու եւ Ղարաբաղի հարցով բանակցություններն ակտիվացնելու համար։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян сообщил, что планирует во вторник провести в Давосе неформальную встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
«Да, это неформальная встреча», - сказал он РИА Новости  на вопрос, будет ли сегодня его двусторонняя встреча с президентом Алиевым.
Ранее на пресс-конференции, отвечая на вопрос, когда может состояться его беседа с президентом Азербайджана, он заявил, что «очень скоро».
Со своей стороны Ильхам Алиев на полях Всемирного экономического форума в Давосе заявил РИА Новости, что полноформатных переговоров между руководством Азербайджана и Армении пока не было, однако уже состоялось несколько "полезных бесед". По его словам, эти встречи на саммитах СНГ были полезными для определения позиций сторон и активизации переговоров по Карабаху.