Արմավիրի մարզի Լենուղի համայնքում 22 ընտանիք շուրջ 30 տարի է, ինչ ապրում է 4-րդ կարգի վթարային շենքում: Բնակիչների գլխին ամեն պահի կախված է շենքի փլուզման վտանգը, սակայն չունենալով այլըտրանք՝ շարունակում են ապրել այդ պայմաններում:
Շենքը վթարային է դարձել 1988 թվականի երկրաշարժից հետո, ընդգրկված է կառավարության հրատապ խնդիրների լուծման ծրագրում: 2015թ. ծրագրով 8 ընտանիքի 6 մլն 660 հազար դրամ փոխհատուցում է տրամադրվել, խոստացվել է, որ եռամսյակը մեկ փոխհատուցում կտրամադրվի նաև մյուսներին, սակայն այդպես էլ խոստումը չի կատարվել:
Բնակիչները մի շարք նամակներով դիմել են և´ Արմավիրի մարզպետարան, և´ կառավարություն: Պատասխանները նույնանման են. հարցին լուծում կտրվի համապատասխան միջոցներ ունենալու դեպքում:
Շենքի բնակիչների համբերությունը հատել է.  որոշել են տեղափոխվել գյուղի դպրոցի տարածք, զբաղեցնել դասասենյակները, մինչև խնդիրը լուծում կստանա. «Մենք պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել, որ վաղը կհանդիպենք մարզպետին: Եթե ասեն՝ 10 օրում կամ մեկ ամսում հարցը լուծում կստանա, կսպասենք, եթե ոչ, տեղափոխվելու ենք դպրոցում ապրելու»,- NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց շենքի բնակիչ Մկրտիչ Սահակյանը:
Շենքի բնակիչներից Մանիկ Աբաջյանն էլ ասաց, որ անձրևի, ձյան հետևանքով պատերը խոնավացել, ճաքեր են առաջացրել, քարերը թափվում են, ամեն պահի փլուզում կարող է լինել. «Անձրև ա գալիս, էս պատերը լողանում են, տաշտեր ենք դնում ամեն անկյունում, տանը չենք լինում, ջուրը թափվում է տեխնիկայի վրա, փչացնում մեր ունեցածը»:
Շենքում բնակվող ընտանիքների մեծ մասը մանկահասակ երեխաներ ունի, խոնավության և հակահիգիենիկ կենցաղային պայմանների պատճառով բնակիչների մի մասը խրոնիկ հիվանդություններ են ձեռք բերել։ Շենքում կոյուղագիծը չի գործում։ Ջուրը դույլերով են ներս բերում, բնական կարիքները հոգում են դույլերում, թափում՝ մոտակա առուն, որով ոռոգվում են մոտակա դաշտերը։
Մեզ հետ զրույցում Լենուղու համայնքապետ Գեղամ Ղազարյանն ասաց, որ խնդրին տեղյակ է, զրուցել է ինչպես գյուղացիների, այնպես էլ մարզպետի հետ: Ինքը վաղը անձամբ մարզպետին կներկայացնի խնդիրը՝ հնարավորինս արագ հարցին լուծում տալու համար:

Целых 22 семьи в селе Ленинский путь Армавирской области целых 30 лет живут в доме четвертой степени аварийности. Здание моет обрушиться каждую секунду, но жителям некуда податься, и они остаются в доме, с риском для жизни.
Здание пострадало в результате землетрясения в 1988 г, оно включено в список краткосрочных программ. По программе  в 2015 г 8 семей получили возмещение в размере 6 млн 660 тысяч драмов. Остальным обещали выделять возмещение ежеквартально, но обещание не было  выполнено.  Жители неоднократно обращались  в областную администрацию Армавира и правительство. Ответы идентичны: вопрос будет решен, как только появятся средства…
Но терпение жителей дома истощается, и они решили переехать в здание сельской школы, расположиться в классных комнатах – пока будет решаться вопрос их дома. «Завтра договорились встретиться с губернатором. Если пообещают, что за 10 дней или месяц решат вопрос, подождем. В противном случае переедем жить в школу», - заявил корреспонденту Новости Армении - NEWS.am житель дома Мкртич Саакян. Его соседка Маник Абаджян говорит, что из-за дождя и снега стены дома отсырели, камни выпадают из кладки. «Как дождь, ставим тазики, отовсюду течет», - жалуется женщина. Большая часть жильцов дома – семьи с маленькими детьми. Из-за сырости и антисанитарии у многих хронические заболевания. Канализация в доме не действует. Воду таскают ведрами, а грязную воду – выплескивают в ближайший ручей, который орошает поля поблизости.
Староста села Гегам Казарян пообещал завтра лично представить губернатору проблему и просьбу поскорее обеспечить людей жильем.