2018 թվականի երրորդ եռամսյակում արտասահմանյան ներդրումները 50 տոկոսով աճել են 2017-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ: Այս մասին հայտարարել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԲԿ հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում՝ պատասխանելով այն հարցին, թե թավշյա հեղափոխությունից հետո արդյոք Հայաստանի հանդեպ հետաքրքրություն դրսեւորվել է:
«Անկեղծ ասած՝ հիմնական ներդրողները-գործարարները սփյուռքից են: Նրանք թե՛ Ռուսաստանի, թե՛ ԱՄՆ-ի, թե՛ Եվրոպայի հայերն են: Ինտենսիվ ներդրումներ են ուղղված տեքստիլ ճյուղին, շատ են ներդրումները տեխնոլոգիական արտադրության մեջ, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հատվածում, գյուղատնտեսության մեջ»,- ասել է Փաշինյանը՝ նշելով, որ շատ հեռանկարային ոլորտ է վերականգնվող էներգետիկան, որի մեջ նույնպես կատարվում են ներդրումներ:

Foreign investments have increased by 50% in the third quarter of 2018 as compared with the same period in 2017, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview to RBK TV channel.
His remarks came in response to a comment on whether there was interest in Armenia after the velvet revolution.
“The main investors are diaspora businessmen- Armenians from Russia, US and Europe. Intensive investments are directed to the textile industry, a lot of investments in technological production, in the information technology sector as well as in agriculture,” he said.