Բրազիլական Մինաս Ժերայս նահանգում Vale ընկերության ամբարտակի փլուզման հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել է 157-ի, տեղեկացնում է G1 պորտալը՝ հղում կատարելով տեղական իշխանություններին։
Վթարից հետո որոնումների 14-րդ օրը ճանաչվել է ողբերգության 134 զոհի մարմին։ Անհայտ կորած է համարվում 182 մարդ։ Հրշեջ ծառայությունները սկսել են օգտագործել 250 հատուկ տեղորոշիչ սարքեր, որոնք կարող են հայտնաբերել փրկարարների գտնվելու վայրը եւ նրանցից օգնություն խնդրել, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն։
Vale ընկերության ամբարտակի փլուզումը Բրումադինյոյի շրջանում տեղի է ունեցել հունվարի 25-ին, ցեխահոսքը լցվել է Vale ընկերության վարչական շենքեր եւ բնակիչների տներ։ Որոնողա-փրկարարական  աշխատանքները շարունակվում են։

Число погибших в результате прорыва дамбы компании Vale в бразильском штате Минас-Жерайс увеличилось до 157, сообщает портал G1 со ссылкой на местные власти.
На 14-й день поисков после аварии опознаны тела 134 жертв трагедии. Пропавшими без вести числятся 182 человека. Пожарные службы начали использовать 250 специальных геолокационных устройств при поисках, которые могут отслеживать местонахождение спасателей и передавать их просьбы о помощи, передает РИА Новости.
Прорыв плотины компании Vale в районе муниципалитета Брумадинью произошел 25 января, потоки грязи хлынули в административные здания компании Vale и дома жителей. Поисково-спасательные работы продолжаются.