Պակիստանը թակարդի է վերածվել քրիստոնյա Ասիա Բիբիի համար, ով 8 տարի ապրել է սրբապղծության համար մահապատժի վախի մեջ եւ մինչ այժմ չի կարողանում լքել Պակիստանը՝ հայտնում է Associated Press-ը։
Թերթը գրում է, որ 54-ամյա կնոջը գաղտնի թաքստոցից տեղափոխել են Կարաչի քաղաքի մոտ գտնվող այլ թաքստոց, սակայն նա մինչ այժմ չի կարողանում դուրս գալ երկրից, որպեսզի միավորվի Կանադայում գտնվող իր դուստրերի հետ։
Թերթի աղբյուր Աման Ուլլահը, ով Բիբիի հետ խոսել է հեռախոսով, հայտնել է, որ կինը վախեցած է արմատական իսլամիստների սպառնալիքներից, որ ստանում է դատարանի կողմից արդարացվելուց հետո։
Ասիա Բիբիի պատմությունը սկսվել է 2009թ․, երբ նրա երկու ընկերուհիները հրաժարվել էին ջուր խմել քրիստոնեուհու խմած բաժակից։ Ավելի ուշ կնոջը մեղադրել էին սրբապղծության մեջ։ Դատարանը Բիբիին արդարացրել եւ ազատ էր արձակել, սակայն  նրա կյանքը մինչ այսօր էլ վտանգի տակ է իսլամիստների պատճառով, որոնք վրդովված են դատարանի որոշումից։

Христианка Асия Биби, которая провела 8 лет своей жизни под страхом смертной казни за святотатство, до сих пор не может покинуть Пакистан, сообщает Associated Press.
Издание сообщает, что 54-летнюю женщину вывезли из тайного убежища в другое, расположенное близ города Карачи, однако она до сих пор не может выехать из страны, чтобы воссоединиться со своими дочерьми в Канаде.
Как сообщил изданию источник Аман Уллах, который общался с Биби по телефону, женщина напугана из-за угроз, которые она получает от радикальных исламистов после того, как ее оправдал суд.
История Асии Биби началась в 2009 году, когда ее две приятельницы по ферме отказались пить из одной посуды с христианкой. Позже женщину обвинили в святотатстве. Суд выпустил Асию Биби на свободу, однако ее жизнь до сих пор в опасности из-за угроз исламистов, которые возмущены оправдательным приговором суда.