«The Australian Weekend»-ը հոդված է հրապարակել Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետ Գլեդիս Բերեջիկլյանի մասին: Facebook-ի էջում այս մասին հաղորդում է Ավստրալիայի Հայ դատի հանձնախումբը:
«Ինչն է առաջ մղում Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետ Գլեդիս Բերեջիկլյանին» վերնագրով հոդվածում նշվում է, որ 1915 թվականին Հայոց ցեղասպանությունից հետո Գլեդիս Բերեջիկլյանի  տատիկներն ու պապիկները որբացել են:
«Նրանց նախնիների դիմացկունության մասին վկայում է նրանց ընտանիքի պատմությունը: Վարչապետի խոսքով՝ 1915 թվականին Հայոց ցեղասպանությունից հետո Գլեդիս Բերեջիկլյանի  տատիկներն ու պապիկները որբացել են», - գրում է թերթը՝ նշելով, որ Բերեջիկլյանի 40 բարեկամները մահացել են Հայոց ցեղասպանության ժամանակ:

The Australian Weekend edition featured New South Wales premier, Gladys Berejiklian in an article titled “What drives NSW Premier Gladys Berejiklian?”, Armenian National Committee of Australia wrote on Facebook.
According to the newspaper, all four of grandparents of Gladys Berejiklian were orphaned in the Armenian genocide in 1915.
“Part of the Berejiklian family stoicism can no doubt be attributed to the family’s history. As she has previously revealed, all four of her grand¬parents were orphaned in the Armenian genocide that began in 1915, and 40 relatives lost their lives..." the newspaper writes.