Մենք հնարավոր ամեն ինչ կանենք, որպեսզի Կառավարության կառուցվածքի օպտիմալացման արդյունքում մեծ կրճատումներից խուսափենք: Այս մասին իր ելույթում, փետրվարի 12-ին Ազգային ժողովում ներկայացնելով կառավարության 5 տարվա գործունեության ծրագիրը, ասաց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ յուրաքանչյուր պետական ծառայող, նախարարության աշխատակից հնարավորություն կստանա ապացուցելու, որ կարող է իր աշխատանքը կատարել եւ բավականաչափ որակավորմամբ է օժտված կոնկրետ աշխատանքի կատարման համար: «Հետեւաբար առաջին փուլում նախարարություններն ուղղակիորեն կմիավորվեն: Իհարկե, որոշ պաշտոնների կկրճատվեն, բայց ընդհանուր առմամբ, խոշոր կրճատումներ չեն լինի»,- հավաստիացրեց Փաշինյանը:

Мы сделаем все возможное, чтобы избежать больших сокращений в результате оптимизации структуры Правительства. Об этом в своем выступлении, представляя программу деятельности Правительства на 5 лет, заявил в Национальном Собрании 12 февраля премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его словам, каждый государственный служащий, сотрудник министерства, получит возможность доказать, что он может выполнять свою работу и обладает достаточной квалификацией для выполнения конкретной работы. «Следовательно, на первом этапе министерства напрямую автоматически будут объединены. Конечно, будут сокращаться некоторые должности, но в целом, крупных сокращений не будет», - заверил Пашинян.