ԱՄՆ Հարավային Կարոլինա նահանգում Ֆլորենս քաղաքի օդանավակայանը 2 ժամով փակել են մերկ կնոջ պատճառով, որը վազել է թռիչքուղով, հայտնում է New York Post-ը:
Օդանավակայանի աշխատակիցների խոսքով՝ ներքնաշորերով կինը վազել է օդանավակայանի ասֆալտապատ հատվածով եւ թաքնվել անտառում: Դրանից հետո պաշտոնատար անձինք օդանավակայանը մի քանի ժամով փակել են, իսկ իրավապահ մարմինների աշխատակիցները ուղեւորվել են մերկ ուղեւորին որոնելու:
Ավելի ուշ շների օգնությամբ նրան գտել են հեղեղատար ջրանցքի մեջ եւ հիվանդանոց տեղափոխել հոգեկան առողջությունը գնահատելու համար: Արդյունքում ամերիկուհուն, ում անունը չի հրապարակվում, անպատշաճ վարքագծի մեղադրանք է ներկայացվել:
2018 թվականի հունիսին Ատլանտայի օդանավակայանում անհայտ ուղեւորը, որի հագին միայն վարտիքն էր, օդանավից ցատկել էր թռիչքուղու վրա: Միջադեպի ականատեսները տեղի ունեցածը տեսանկարել էին: Կադրերում երեւում էր, թե ինչպես է սեւամորթ երիտասարդը ներքնաշորով քայլում ասֆալտին, հետո նստում է թռիչքուղու վրա, որից հետո նրան ոստիկանները ձերբակալում են:

Аэропорт города Флоренс (штат Южная Каролина) закрыли на два часа из-за голой женщины, которая бегала по взлетно-посадочной полосе, сообщает Lenta со ссылкой на  New York Post.
По словам сотрудников аэропорта, женщина в нижнем белье пробежала по асфальтированному участку аэродрома и скрылась в лесу. После этого должностные лица закрыли аэропорт на несколько часов, а сотрудники правоохранительных органов отправились на поиски голой пассажирки.
Позже с помощью собак ее нашли в канаве ливневой канализации и доставили в больницу для оценки психического здоровья. В результате американке, чье имя не называется, было предъявлено обвинение в непристойном поведении.
В июне 2018 года неизвестный пассажир выпрыгнул из самолета на взлетно-посадочную полосу в одних трусах. Инцидент произошел в аэропорту Атланты, очевидцы засняли происходящее на видео. На кадрах видно, как темнокожий молодой человек расхаживает по асфальту в нижнем белье, а потом садится на ВПП, после чего его задерживает полиция.