Փողոցային առեւտրականները բողոքի ակցիա են իրականացնում Ազգային ժողովի մոտ. նրանք պահանջում են հանդիպում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
«Ուզում ենք՝ թողնեն մարդիկ կուշտ փորով հաց ուտեն: Մենք ընտրեցինք Նիկոլ Փաշինյանին ինչի՞ համար, ուրախացանք, ցույցերին մասնակցեցինք, ինչի՞ համար, մեր ազատության, մեր ապրուստի, մեր երեխաների ապագայի համար: Ասում է ձեր ուժերով ապրեք: Ինչի՞ համար եք արգելում մարդկանց առեւտուր անել, ապրել: Եկել եմ Նիկոլ Փաշինյանին խնդրեմ՝ թույլ տան ժողովուրդն իր ուժերով ապրի: Հիմնարկ չկա, գործարան չկա, ոչ մի տեղ չկա, որ մեր ջահելներն աշխատեն:
Ես 80 տարեկան եմ, գնում նստում եմ փողոցում ու մանր բաներ եմ վաճառում: Թոշակս 30 հազար դրամ է, չի հերիքում դեղերիս»,-ասաց ցուցարար կանանցից մեկը:
Ակցիայի մեկ այլ մասնակից էլ նշեց. «Մեր հստակ պահանջն է՝ հանդիպել վարչապետին: Նախկինում վարչապետը խոստանում էր, որ ժողովրդի հետ է լինելու: Էսօր մեր նման մարդկանց քվեով ինքը դարձել է վարչապետ, հիմա հայտարարում է, որ փողոցային առեւտուր չի լինելու: Ես 30 տարեկան եմ, ունեմ անչափահաս երեխաներ: Եթե չի լինելու, ես մեկ շաբաթ չեմ աշխատելու, թող կառավարությունը ինձ տեղավորի մի գործարանում աշխատեմ: Ասում էին լավ ա լինելու, բայց ես հիմա ոչ մի լավ բան չեմ տեսնում: Մեկ ամիս էլ աշխատեմ, հետո պիտի երկրից փախնեմ, որ գնամ դրսում աշխատեմ, պարտքերս փակեմ»,-ասաց նա:

У здания парламента Армении проходит акция протеста уличных торговцев. Они требуют встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Мы почему избрали Пашиняна? А ведь мы так радовались, ходили на митинги. И все ради нашей свободы, будущего наших детей. Почему сегодня вы запрещаете людям заниматься торговлей? Нет учреждений, нет заводов, для молодых нет работы. Мне самой уже 80 лет, иду где-нибудь сажусь на улице и продаю разную мелочь. Моя пенсия всего лишь 30 тыс. драмов, ее не хватает даже на лекарства», - пожаловалась одна из участниц акции.
Другой же протестующий заявил: «У нас простое требование – встреча с премьер-министром. Благодаря нашим голосам, он стал главой Правительства, а сейчас запрещает уличную торговлю. А ведь он обещал, что будет с народом. Мне 30 лет, у меня несовершеннолетние дети. Пусть представители кабинета министров устроят меня на работу на какой-то завод. А говорили, что все будет хорошо, но пока я ничего хорошего не вижу. Я вынужденно должен покинуть страну, поехать на заработки. Мне нужно вернуть долги».