ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարեւոր է համարում պարգեւավճարների շուրջ բարձրացված աղմուկը. «Ես այս ողջ քննարկումը կարեւոր եմ համարում, որ մենք այսօր հասել ենք պետական կառավարման համակարգի թափանցիկության մի աննախադեպ մակարդակի, եւ դա մեզ հնարավորություն է տալիս բաց, ուղիղ, ազնիվ, բայց ոչ «ափալ-թափալ» քննարկում ունենալ եւ հասնել բալանսավորված որոշումների»,- այսօր՝ փետրվարի 21-ին, կառավարության նիստում ասաց վարչապետը:
Նա նշեց, որ պետական կառավարման համակարգի գրավչությունը որակյալ աշխատուժի համար պետք է բարձրացվի, քանի որ այդ որակից է կախված քաղաքացիների կյանքում փոփոխությունների որակը,արդյունավետությունը եւ արագությունը:
«Կարող ենք գերանդին առնել եւ ամբողջ պետական համակարգը աջ-ձախ մի քայլ հնձել, բայց դրա արդյունքով կառաջանան հետեւանքներ, որոնք տասնյակ տարիներում հնարավոր չի լինի կարգավորել: Պետական կառավարման համակարգը զգայուն է  մարդու օրգանիզմի համար եւ ոչ ճիշտ լուծումներ նշանակելը մահացու հետեւանքների կարող է բերել»,- ասաց նա:

YEREVAN. – Today we have reached an unprecedented level of transparency of the public administration system, and it gives us the opportunity to have an open, direct, honest, but not a spur-of-the-moment discussion, and to achieve balanced decisions.
The Prime Minister of Armenia, Nikol Pashinyan, noted the above-said at Thursday’s Cabinet meeting of the government.
He noted that the appeal of public administration system in Armenia should be increased for good-quality workforce because the quality, effectiveness, and speed of changes in people’s lives depends on this quality.
“[But] the public administration system is sensitive to the human body,” Pashinyan stressed. “And prescribing incorrect solutions can lead to deadly consequences.”