Բրիտանիայի կառավարության երեք նախարարները խոստացել են երկրի վարչապետ Թերեզա Մեյի դեմ ելույթ ունենալ եւ կողմ քվեարկել 50-րդ հոդվածին, եթե նա չկարողանա Brexit-ի վերաբերյալ իր գործարքը կնքել, գրում է Sky News-ը:
Համայնքների պալատում քվեարկությունից առաջ նախարարներ Էմբեր Ռադդը, Դեւիդ Գաույը եւ Գրեգ Քլարկը հայտնել են, որ նրանք կողմ կքվեարկեն Բրիտանիային ԵՄ հետ բանակցությունների համար ավելի շատ ժամանակ տրամադրելու համար՝ ելույթ ունենալով Թերեզա Մեյի դեմ:
50-րդ հոդվածը դարձել է այն կետը, որը հանգեցրել է ԵՄ-ից Բրիտանիայի դուրս գալուն՝ երկրին Brexit-ի վերաբերյալ բանակցությունների համար 2 տարի տրամադրելով:
Daily Mail-ում հրապարակված հոդվածում նախարարները հայտնել են ԵՄ-ից երկրի դուրս գալու հարցով վարչապետի աշխատանքի նկատմամբիրենց յուրատեսակ վճռականության  մասին՝ նշելով, որ նոր օրենքի ներկայացման համար, որը տեղի կունենա մարտի 29-ին, քիչ ժամանակ է մնացել:
Նրանք զգուշացրել են, որ առանց գործարքի կնքման ԵՄ-ից Բրիտանիայի դուրս գալու դեպքում երկրի ազգային անվտանգությանը, տնտեսությանը եւ անգամ սահմանադրական ամբողջականությանն անդառնալի վնաս կհասցվի:

Три члена кабинета министров Великобритании пообещали выступить против премьер-министра страны Терезы Мэй и проголосовать за статью 50, если она не сможет заключить свою сделку по Brexit, сообщает Sky News
Перед голосованием в Палате общин министры Эмбер Радд, Дэвид Гаук и Грег Кларк заявили, что они проголосуют за то, чтобы дать Великобритании больше времени для переговоров с ЕС, выступив против Терезы Мэй.
Статья 50 стала тем пунктом, который привел к выходу Великобритании из ЕС, предоставив стране 2 года на переговоры по Brexit.
В своей статье в издании Daily Mail, тройка министров заявила о своей «экстраординарной решимости и твердости» по отношению к работе премьер-министра над сделкой по выходу страны из ЕС, при этом заявив, что для представления нового закона, которое состотся 29 марта, осталось мало времени.
Они предупредили о том, что в случае выхода Великобритании из ЕС без заключения сделки, экономике, национальной безопасности и даже конституционной целостности страны будет нанесен непоправимый ущерб.