ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ մարտի 7-ին, կազմել է 489.08 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.68 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 553.05 դրամ (նվազել է 0.38 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 643.82 դրամ (նվազել է 0.07 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 7.42 դրամ (նվազել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 237.36 դրամ, ոսկի՝ 20,219.07 դրամ, պլատին՝ 13,019.71 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 489.08/$1 in Armenia on Thursday; this is down by AMD 0.68 from Wednesday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 553.05 (down by AMD 0.38), that of one British pound totaled AMD 643.82 (down by AMD 0.07), and the rate of one Russian ruble made up AMD 7.42 (down by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 237.36, AMD 20,219.07 and AMD 13,019.71, respectively.