«Ժողովուրդ» թերթը գրում. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը մտադիր է Հայաստանը դարձնել տիեզերքի բնագավառում գործունեություն ծավալելու համար ամենագրավիչ երկրներից մեկը:
Ավելին, այս գերատեսչությունն անգամ օրենսդրական փոփոխություններ է առաջարկում՝ նշելով, թե տիեզերական արդյունաբերության ոլորտից ՀՀ բյուջե է մուտքագրվում 0 դրամ, մինչդեռ տիեզերական արդյունաբերության համաշխարհային շուկայի ծավալները կազմում են տարեկան մոտ 270 մլրդ դոլար։
Նշենք, որ Հայաստանում տիեզերական արդյունաբերություն գոյություն չունի: Էլ չենք խոսում այն մասին, որ չկան կազմակերպություններ, որոնք թողարկում են տիեզերական ոլորտին առնչվող արտադրանք։
Բայց, չնայած սրան, ՏԿՏՏՆ-ում վստահ են, որ Հայաստանում կձեւավորվի տիեզերական արդյունավետության ոլորտի մասնագետների` ինժեներներ, կոնստրուկտորներ, մեխանիկներ, որակյալ սերունդ: Ու մի օր էլ կնվաճենք տիեզերքը»:

YEREVAN. – The Ministry of Transport, Communication and Information Technologies (MTCIT) plans to make the Republic of Armenia (RA) one of the most appealing countries to carry out space activities, according to Zhoghovurd (People) newspaper.
“This department is even proposing legislative amendments noting that 0 drams are entered into the RA budget from the space industry sector, whereas the amount of the global market for space industry makes about 270 billion [US] dollars a year.
“Space industry does not exist in Armenia.
“But, in spite of this, those at the MTCIT are confident that a skilled generation of specialists (...) of the space industry sector will be formed in Armenia. And one day we [Armenia] will conquer space,” Zhoghovurd wrote.