Հինգշաբթի Ֆրանսիայի մայրաքաղաքային շրջանի Իվելին դեպատամենտում անցկացվում է աստիկանական հատուկ գործողություն, Twitter-ում հայտնել է տեղի ոստիկանությունը:
«Անվտանգության ուժերի եւ փրկարարների գործողությունն անցկացվում է Շատու կոմունայի Գամբետի փողոցում: Խնդրում ենք գործողության ընթացքին չխանգարել եւ խուսափել դրա անցկացման շրջանից»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Շատուի ոստիկանության կոմիսարիատից չեն կարողացել պարզաբանել, թե որն է հատուկ գործողության անցկացման պատճառը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Ամենը, ինչ կարող եմ ձեզ ասել, այն է, որ տեղում իսկապես ոստիկաններ են աշխատում, գործողություն է ընթանում: Ոչ մի այլ մանրամասն ներկայացնել չեմ կարող»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը:

Полицейская спецоперация проходит утром в четверг в департаменте Ивелин столичного региона Франции, сообщает местная полиция в Twitter.
«Операция сил безопасности и спасателей в настоящее время проводится на улице Гамбетта в (коммуне) Шату. Просим не мешать ходу операции и избегать района (ее проведения)», - отмечается в сообщении.
В комиссариате полиции Шату РИА Новости  не смогли пояснить, что стало причиной для проведения спецоперации.
«Все, что я могу вам сказать, так это то, что на месте действительно работают полицейские, идет операция. Никаких других деталей предоставить вам не могу», - сказал собеседник агентства.