Հուսով եմ, որ Գյուղատնտեսության նախարարությունը Հայաստանի տնտեսության մեջ իր կարեւոր դերը կունենա: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց գյուղատնտեսության փոխնախարար Գառնիկ Պետրոսյանը:
Փոխնախարարի խոսքով՝ անհրաժեշտ է սպասել Կառավարության կառուցվածքի բարեփոխման հարցով քննարկումների ավարտին, որից հետո հնարավոր կլինի ծանոթանալ դրանց արդյունքներին: «Մենք, մեր հերթին, ծանոթանում ենք հիմնավորումներին, լսում բոլոր «կողմ» եւ «դեմ» կարծիքները: Հույս ունեմ, որ արդյունքում ճիշտ որոշում կընդունվի, եւ Գյուղատնտեսության նախարարությունը իր կարեւոր դերը կունենա տնտեսության եւ ոլորտի զարգացման մեջ»,- նշեց Գառնիկ Պետրոսյանը:
Հիշեցնենք, որ Կառավարությունը պետական ապարատի օպտիմալացման շրջանակում որոշել է Գյուղատնտեսության նախարարությունը միավորել Տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարությանը: Համապատասխան օրինագիծը խորհրդարանը դեռեւս չի քննարկել:
2024-ի. փետրվարին 431 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» ՀՀ օրենքի պահանջների խախտում

Надеюсь, что Министерство сельского хозяйства будет играть  свою важную роль в экономике Армении. Об этом в беседе корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил заместитель министра сельского хозяйства Гарник Петросян.
По словам замминистра, нужно дождаться завершения обсуждений по вопросу реформы структуры Правительства, после чего можно будет ознакомиться с их итогами. «Мы, в свою очередь, ознакомимся с обоснованиями, выслушаем все мнения «за» и «против». Надеюсь, что в итоге будет принято правильное решение, и Министерство сельского хозяйства будет  играть свою важную роль в экономике и в развитии сферы», - отметил Гарник Петросян.
Напомним, что Правительство в рамках программы оптимизации государственного аппарата приняло решение о слиянии Министерства сельского хозяйства с Министерством экономического развития и инвестиций. Пока соответствующий законопроект парламентом не рассмотрен.