Եթե 2017-ին կոռուպցիայի հետ կապված հանցագործությունների 634 դեպք էր գրանցվել, ապա 2018-ին դրանց թիվը կրկնակի աճել է եւ կազմել 1353: Մարտի 22-ին Պաշտպանության եւ անվտանգության խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովի նիստում՝ բարեփոխումների իրականացման գործընթացի եւ ձեռք բերված արդյունքների մասին զեկույցի քննարկման ժամանակ, այս մասին ասաց ՀՀ Ոստիկանապետի առաջին տեղակալ Արման Սահակյանը:
Նրա խոսքով՝ ոստիկանությանը բաժին է ընկնում կոռուպցիայի եւ պետական միջոցների  յուրացման դեպքերի բացահայտման 56 տոկոսը, որոնք հայտնաբերվել են Ոստիկանության տարբեր կառույցների գործողությունների արդյունքում:
«Այդ ամենի արդյունքում արձանագրվել է, որ 2018-ին տվյալ հանցագործությունների հետեւանքով պետությանը պատճառվել է 5 մլրդ 700 մլն դրամի վնաս, մինչդեռ 2017-ին այդ ցուցանիշը 700 մլն-ից մի փոքր ավել էր: Եվ այդ գումարն արդեն վերականգնվել է: Ես նկատի ունեմ,  որ հունվարի 1-ի դրությամբ, պետությանը վերադարձվել է 654 մլնդ դրամ», - պարզաբանեց Սահակյանը:

Если в 2017 году было зарегистрировано 634 случая преступлений, связанных с коррупцией, то в 2018 году их число выросло почти вдвое и составило 1353. Об этом 22 марта на заседании постоянной парламентской Комиссии по обороне и безопасности при обсуждении доклада о процессе реализации реформ и достигнутых результатах заявил первый заместитель начальника Полиции Армении Арман Саакян.
По его словам, на долю полиции приходится раскрытие 56% случаев коррупции и хищения государственных средств, которые были выявлены в результате действий различных структур Полиции.
«В результате всего этого было зафиксировано, что в 2018 году, в результате данных преступлений, государству был нанесен ущерб в 5 миллиардов 700 миллионов драмов, в то время как в 2017 году этот показатель был чуть выше 700 миллионов драмов. И эта сумма уже восстановлена. Я имею в виду, что, по состоянию на 1 января, государству было возвращено 654 миллиона драмов», - пояснил Саакян.