2018թ․ դեկտեմբերին Huawei ընկերության ֆինանսական տնօրեն Մեն Վանչժոուին ձերբակալելիս նրա մոտ MacBook 12, iPhone 7 Plus եւ iPad Pro են գտել՝ հայտնում է The Verge-ն։
Լրագրողները նշել են, որ իրենք չեն փորձում դրանից աղմուկ բարձրացնել՝ բոլորովին պարտադիր չէ, որ ընկերությունների աշխատակիցները իրենց ընկերության արտադրած էլեկտրոնային սարքերն օգտագործեն։ Այսպես, Microsoft-ի աշխատակիցներն առանց թաքցնելու օգտվում են iOS-ով եւ macOS-ով աշխատող սարքերից։
Կարեւորն այլ բան է։ The Verge-ի լրագրողները խոստովանել են, որ Huawei-ի MateBook X Pro-ն ներկայում լավագույնն է ճանաչված, եւ հարց է առաջանում, թե ինչով այն դուր չի եկել ֆինանսական տնօրենին։
105 տրիլիոն նիշով հաշվարկված Պի թիվը գերազանցում է համաշխարհային ռեկորդը
Քանի որ ապագայում համակարգիչները դառնում են ավելի հզոր, մենք անխուսափելիորեն կսկսենք բացահայտել ...
Ստեղծվել է աշխարհում ամենամեծ պրոցեսորը
Պրոցեսորն առաջարկվում է օգտագործել մեքենայական ուսուցման ալգորիթմերի աշխատանքի համար...
Amazon-ը և Microsoft-ը դադարեցնում են իրենց ամպային արտադրանքները Ռուսաստանում
Այս կապակցությամբ Softline-ը զգուշացնում է Microsoft-ի, Amazon-ի և Google-ի ամպային արտադրանքների և ծառայությունների շահագործման հնարավոր ֆունկցիոնալ սահմանափակումների մասին...

У финансового директора Huawei Мэн Ваньчжоу при задержании в декабре 2018 года нашли MacBook 12, iPhone 7 Plus и iPad Pro, сообщает Life со ссылкой на The Verge.
Журналисты отметили, что не пытаются развить скандал. Сотрудникам компаний совершенно не обязательно ходить с электроникой производителя, на которого они работают. Так, сотрудники Microsoft не скрывая пользуются устройствами на iOS и macOS.
Важно другое. Журналисты The Verge признали Huawei MateBook X Pro лучшим ноутбуком для покупки прямо сейчас и после этой новости задались вопросом, чем он не нравится финансовому директору Huawei.