Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի՝ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ մարտի 29-ին Վիեննայում: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է Ավստրիայի մայրաքաղաքում դիվանագիտական աղբյուրը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ մարտի 29-ին Վիեննայում», - ասել է գործակալության աղբյուրը:
Հիշեցնենք, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը հայտարարել էր, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը համաձայն են առաջիկայում հանդիպել:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երեւանում հանդիպել էին Հայաստանի վարչապետի հետ եւ Բաքվում Ադրբեջանի նախագահի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Փաշինյանի եւ Ալիեւի առաջիկա հանդիպման նախապատրաստման հարցերը, այդ թվում քննարկման հնարավոր թեմաները», — ասվում է հայտարարությունում:

Встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева по урегулированию карабахского конфликта может состояться 29 марта в Вене, сообщил РИА Новости дипломатический источник в столице Австрии.
«Встреча при посредничестве сопредседателей Минской группы ОБСЕ может состояться 29 марта в Вене», - сказал собеседник агентства.
Напомним, что Минской группы ОБСЕ заявляла, что премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев согласны провести встречу в ближайшее время.
«Сопредседатели Минской группы ОБСЕ встретились с премьер-министром Армении в Ереване и президентом Азербайджана в Баку. В ходе встреч обсуждались вопросы подготовки встречи Пашиняна и Алиева в ближайшее время, включая возможные темы для обсуждения», — говорится в заявлении.