Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի՝ ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ մարտի 29-ին Վիեննայում: Այդ մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է Ավստրիայի մայրաքաղաքում դիվանագիտական աղբյուրը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների միջնորդությամբ հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ մարտի 29-ին Վիեննայում», - ասել է գործակալության աղբյուրը:
Հիշեցնենք, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը հայտարարել էր, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը համաձայն են առաջիկայում հանդիպել:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները Երեւանում հանդիպել էին Հայաստանի վարչապետի հետ եւ Բաքվում Ադրբեջանի նախագահի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Փաշինյանի եւ Ալիեւի առաջիկա հանդիպման նախապատրաստման հարցերը, այդ թվում քննարկման հնարավոր թեմաները», — ասվում է հայտարարությունում:

The meeting of Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and President of Azerbaijan Ilham Aliyev over the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict may take place on 29 March in Vienna, as reported the diplomatic source in Vienna to RIA Novosti.
“The meeting under the auspices of the OSCE Minsk Group Co-Chairs might take place on 29 March in Vienna,” the news agency’s source said.
The OSCE Minsk Group Co-Chairs declared that Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and President of Azerbaijan Ilham Aliyev had agreed to meet in the near future.
“The OSCE Minsk Group Co-Chairs met with the Prime Minister of Armenia in Yerevan and the President of Azerbaijan in Baku. The preparations for the upcoming meeting of Pashinyan and Aliyev, including the possible topics for discussion were discussed during the meeting,” the statement reads.