Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում հանդիպում է ունեցել Զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հետ: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է վարչապետի լրատվական ծառայությունից։
Ողջունելով ՀՀ ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցներին՝ վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ հանդիպումը լավ հնարավորություն է մեր երկրի զարգացման օրակարգին վերաբերող տարբեր հարցեր քննարկելու համար:
Իր խոսքում կառավարության ղեկավարն անդրադարձել է ՀՀ տնտեսական ներկայիս իրավիճակին, խոսել տնտեսական հեղափոխության ուղղությամբ իրականացվող քայլերի և տնտեսական զարգացման մոդելի մասին՝ ընդգծելով, որ տնտեսական բարենպաստ իրավիճակը կնպաստի Զինված ուժերում առկա հարցերի արագ լուծմանը: Այս համատեքստում Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է զինծառայողների համար նպաստավոր պայմանների ստեղծման և սոցիալական խնդիրների լուծման ուղղությամբ պետության կողմից իրականացվող աշխատանքները, որոնք շարունակական են լինելու և միտված են լինելու ԶՈՒ ծառայողների համար շոշափելի արդյունքների ապահովմանը:
Պատասխանելով ԶՈՒ ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքի մասնակիցների հարցերին՝ վարչապետ Փաշինյանն անդրադարձել է ՀՀ արտաքին քաղաքական մարտահրավերներին, տարածաշրջանային ռազմաքաղաքական իրավիճակին և զարգացումներին, հանգամանալից խոսել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի մասին, մանրամասներ ներկայացրել հարևան Վրաստանի վարչապետի հետ վերջին հանդիպման վերաբերյալ և այլն:

Prime Minister Nikol Pashinyan today met with participants of the operative meeting of the leadership of the Armed Forces at the administrative complex of the Ministry of Defense, reports the news service of the Prime Minister, according to NEWS.am.
Greeting the participants of the operative meeting, Prime Minister Pashinyan stated that the meeting serves as a good opportunity to discuss various issues related to the country’s development agenda.
The head of government touched upon the current state of the Armenian economy and talked about the steps being taken for an economic revolution and the model of economic development, emphasizing the fact that the favorable economic situation will contribute to speedy solutions to the current issues of the Armed Forces. In this context, Pashinyan presented the activities that the government is carrying out to create favorable conditions for military servicemen and solve their social issues.
In response to the questions from the participants of the operative meeting, Prime Minister Pashinyan touched upon the challenges facing Armenia in terms of foreign policy, the military-political situation and developments in the region and provided details about the negotiations over the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and his recent meeting with the Prime Minister of Georgia and more.