ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը հերքում է «Ժամանակ» թերթում հրաապարակված «Մոդուս Գրանում Հոլդինգի» ստուգումների հետեւում կանգնած է Վանեցյանը» հրապարակումը:
ԱԱԾ տարածած հաղորդագրության մեջ ասվում է.
«Ձեր թերթում եւ կայքում տպագրվել է «Փայ կմտնի» վերնագրով «լուր», որն ապատեղեկատվություն է, չունի իրականության հետ որեւէ կապ, եւ պարունակում է զրպարտչական բնույթի «տեղեկատվություն»։
ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքի 1087.1 հոդվածի 3-րդ մասը սահմանում է. «Զրպարտությունը անձի վերաբերյալ այնպիսի փաստացի տվյալներ (statement օf fact) հրապարակային ներկայացնելն է, որոնք չեն համապատասխանում իրականությանը եւ արատավորում են նրա պատիվը, արժանապատվությունը կամ գործարար համբավը»:
Միաժամանակ, «Զանգվածային լրատվության միջոցների մասին» ՀՀ օրենքի 8-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն, «Անձն իրավունք ունի լրատվական գործունեություն իրականացնողից պահանջել հերքելու իր իրավունքները խախտող փաստացի անճշտությունները, որոնք տեղ են գտել լրատվական գործունեություն իրականացնողի տարածած տեղեկատվության մեջ, եթե վերջինս չի ապացուցում, որ այդ փաստերը համապատասխանում են իրականությանը»:
Սույնով կտրականապես հերքում եմ այդ հոդվածում հրամցվածն այն մասով, որն առնչվում է ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Ա․ Վանեցյանին եւ, «Զանգվածային լրատվության մասին» ՀՀ օրենքի 8-րդ կետի համաձայն, պահանջում եմ հրապարակել հերքումը: Միաժամանակ, տեղեկացնում եմ, որ նշված տեղեկությունները սահմանված կարգով չհերքելու դեպքում, ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով դիմելու ենք իրավունքի պաշտպանության այլ միջոցների։
Ավելացնեմ նաեւ, որ մենք բաց ենք մամուլի հետ աշխատանքում եւ ՀՀ ԱԱԾ գործունեության հետ որեւէ կերպ առնչվող ցանկացած նյութ հրապարակելիս՝ ամբողջական պատկեր ունենալու համար, միշտ կարող եք ճշտել նաեւ կառույցի պաշտոնական կարծիքն ու դիրքորոշումն այդ հարցում»:
«Ժամանակ». Փայ կմտնի. «Մոդուս Գրանում Հոլդինգի» ստուգումների եւ հետապնդման հետեւում կանգնած է Վանեցյանը

Директор СНБ Армении Артур Ванецян требует у газеты «Жаманак» опровержения на статью «За проверками в «Модус Гранум Холдинге» стоит Ванецян».
СНБ Армении распространила заявление, согласно которому публикация «В доле» ни что иное, как дезинформация, она не имеет ничего общего с реальностью и содержит «сведения» клеветнического характера.  В заявлении напоминается, что ч.3 статьи 1087.1 Гражданского кодекса определяет понятие клеветы как публичное представление таких данных о лице (statement օf fact), которые не соответствуют действительности и порочат его честь, достоинство или деловой имидж. В то же время, ч.1 статьи 8 закона о СМИ гласит, что лицо имеет право потребовать опровержение на фактические неточности, нарушающие его права, содержащиеся в распространенной СМИ публикации, если СМИ не может доказать, что опубликованные факты соответствуют действительности.
«Категорически опровергаю содержащиеся в статье сведения, касающиеся директора СНБ А.Ванецяна, и в соответствие с законом о СМИ требую опубликовать опровержение. Одновременно, сообщаю, что в случае, если опровержение не будет опубликовано, обращусь в установленном законом порядке к иным методам защиты прав. Добавлю также, что мы открыты для работы со СМИ и во время публикации материалов, имеющих отношение к СНБ, для того, чтобы составить целостную картину, всегда можете уточнить официальное мнение структуры и ее позицию по конкретным вопросам», - отмечается в заявлении.