Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը ուրբաթ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո կոչ է արել սպասել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի (Ռուսաստան, ԱՄՆ, Ֆրանսիա) համանախագահների հայտարարությանը։
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ամեն բան կպատմեն»,- ասել է նախագահն ի պատասխան ՏԱՍՍ-ի՝ զրույցի արդյունքները մեկնաբանելու խնդրանքին։
Ալիեւի եւ Փաշինյանի հանդիպումը սկսվել էր տեղական ժամանակով ժամը 11:00-ին՝ երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի եւ Էլմար Մամեդյարովի, ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ներկայությամբ (ՌԴ, ԱՄՆ, Ֆրանսիա), իսկ հետո շարունակվել առանձնազրույցի ձեւաչափով:
Երեք ժամ անց Ալիեւին եւ Փաշինյանին նորից միացել էին երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարները եւ ՌԴ, ԱՄՆ, Ֆրանսիայի ներկայացուցիչները: Ընդհանուր առմամբ բանակցությունները տեւել են 3.5 ժամ:
Սա Ալիեւի եւ Փաշինյանի չորրորդ անձնական հանդիպումն էր: Ավելի վաղ նրանք հանդիպել էին Դուշանբեում եւ Սանկտ Պետերբուրգում ԱՊՀ գագաթաժողովների (2018 թվականի սեպտեմբեր եւ դեկտեմբեր՝ համապատասխանաբար), ինչպես նաեւ Դավոսում Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի ժամանակ (հունվարի 22):

Президент Азербайджана Ильхам Алиев после встречи в пятницу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном призвал дождаться заявления сопредседателей минской группы ОБСЕ (Россия, США и Франция).
«Сопредседатели минской группы ОБСЕ все расскажут», - сказал президент в ответ на просьбу ТАСС  прокомментировать итоги беседы.
Встреча Алиева и Пашиняна началась в 11:00 по местному времени в присутствии глав МИД Азербайджана и Армении и сопредседателей минской группы ОБСЕ (РФ, США, Франция), затем продолжилась в формате тет-а-тет. Спустя три часа к Алиеву и Пашиняну вновь присоединились министры иностранных дел двух стран и представители России, США и Франции. В общей сложности переговоры длились три с половиной часа.
Это была четвертая личная встреча Алиева и Пашиняна. Ранее они встречались на полях саммитов СНГ в Душанбе и Санкт-Петербурге (сентябрь и декабрь 2018 года соответственно), а также в Давосе на площадке Всемирного экономического форума (22 января).