Իրանում պատրաստ է օրենքի նախագիծը, համաձայն որի՝ ԱՄՆ-ի զինված ուժերը կներառվեն ահաբեկիչների ցանկում: Այդ մասին հայտնել է Իրանի ազգային անվտանգության եւ արտաքին քաղաքականության հարցերով խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ Հեշմաթոլա Ֆալահաթփիշեխը, հաղորդում է Mehr-ը:
«Եթե ամերիկացիները թույլ տան այդ սխալը եւ ավելացնեն իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը ահաբեկիչների ցանկում, այդ օրինագիծը կրկնակի սեղմ ժամկետներում կհաստատվի Իրանի խորհրդարանի կողմից»,-նշել է նա:
Նրա խոսքերով՝ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը «խոստովանել է, որ «Իսլամական պետությունը» ստեղծվել էր Միացյալ Նահանգների կողմից», եւ Իրանի զինված ուժերը հաղթել են այդ ահաբեկիչներին:
Ավելի վաղ Wall Street Journal-ը հաղորդել էր, որ ԱՄՆ-ի պաշտոնական դեմքերը մտադիր են ճանաչել Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը որպես օտարերկրյա ահաբեկչական կազմակերպություն: WSJ-ի հաղորդմամբ, այդ մասին կարող է հայտարարվել երկուշաբթի՝ ապրիլի 8-ին: Եթե դա տեղի ունենա, ապա առաջին անգամ այլ երկրի զինված ուժերը կհայտարարվեն որպես ահաբեկչական խմբավորում:

Chairman of National Security and Foreign Policy Commission of Iranian Parliament Heshmatollah Falahatpisheh said that double-urgency bill has been prepared to designate US military forces as terrorists, Mehr News reported.
“If Americans make this mistake and put IRGC in terror list, this double-urgency bill will be approved in the Iranian Parliament,” the senior MP told MNA today.
Trump confessed that ISIL has been established by the United States, Falahatpisheh noted, adding that armed forces of Iran defeated these terrorists.
The remarks came after a report by the Wall Street Journal which claimed that US officials will designate IRGC as a foreign terrorist organization. The move could be announced as early as Monday, April 8, according to WSJ. If carried out, it will mark the first time another country's military has been branded as a terrorist group.
“If IRGC is placed on America’s list of terrorist groups, we will put that country’s military on the terror blacklist besides Daesh [ISIL],” Falahatpisheh had tweeted Saturday.