Հայաստանի եւ Արգենտինայի միջեւ համաձայնագիրը երիտասարդներին երկկողմ պայմաններով հնարավորություն է տալիս կարճաժամկետ բնակության նպատակով այցելել երկրներ: Ապրիլի 15-ին Արտաքին հարաբերությունների մշտական խորհրդարանական հաձնաժողովի նիստին «Հայաստանի Կառավարության եւ Արգենտինայի Կառավարության միջեւ արձակուրդների եւ աշխատաքների մասին համաձայնագրի» վավերացման  հարցի քննարկման ժամանակ այս մասին հայտնեց փոխարտգործնախարար Գրրիգոր Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով՝ տվյալ այցելությունները կարող են ինչպես աշխատանքային, այնպես էլ կրթական բնույթ կրել:
«Ընդ որում տվյալ համաձայնագրի հնարավորություններից կարող օգտվել 18-38 տարեկան Հայաստանի եւ Արգենտինայի քաղաքացիները», - պարզաբանեց Հովհաննիսյանը:

YEREVAN. – An Armenia-Argentina agreement will give the youth of these countries the bilateral opportunity to visit one another’s countries for short-term residence.
Deputy Foreign Minister Grigor Hovhannisyan stated the aforesaid at Monday’s meeting of the Standing Committee on Foreign Relations of the National Assembly of Armenia, during the debates on the ratification of an agreement between the governments of Armenia and Argentinean, and with respect to vacations and work activities.
In his words, these visits can be work- and education-based, alike.
“The Armenia and Argentina citizens aged 18 to 38 can benefit from the opportunities of the given agreement,” Hovhannisyan explained.