Լոնդոնի ոստիկանությունը որեւէ մանրամասն չի հաղորդում WikiLeaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժի գտնվելու տեղի մասին, ՌԻԱ «Նովոստի»-ին ասել է Սքոդլանդ յարդի ներկայացուցիչը։
Հարցին, թե արդյոք ճիշտ է ԶԼՄ-ների տեղեկատվությունը, որ Ասանժը պահվում է հատուկ ռեժիմի Բելմարշ բանտում, Սքոդլանդ յարդի ներկայացուցիչը պատասխանել է. «Մենք  չենք հաստատում որեւէ տեղեկություն բանտի մասին, ոչ էլ որեւէ այլ մանրամասն։ Նա ձերբակալվել է Լոնդոնի մայրաքաղաքային ոստիկանության կողմից, եւ սա ամենն է, ինչ մենք տեղեկացնում ենք»։
Սքոթլանդ յարդը ապրիլի 11-ին տեղեկացրել էր, որ Ասանժը ձերբակալվել է Էկվադորի դեսպանությունում՝ այդ երկրի կողմից նրան ապաստան տրամադրելը մերժելուց հետո։ WikiLeaks-ի հիմնադիրը ձերբակալվել է նաեւ ԱՄՆ իշխանությունների հարցապնդմամբ՝ արտահանձնման որոշմանը համապատասխան։

Столичная полиция Лондона не сообщает никаких деталей о нынешнем местонахождении основателя WikiLeaks Джулиана Ассанжа, сказал РИА Новости представитель Скотланд-Ярда.
На вопрос о том, правдива ли информация некоторых СМИ о том, что Ассанж содержится в тюрьме особо строго режима Белмарш, представитель Скотланд-Ярда ответил: «Мы не подтверждаем ни сообщения о тюрьме, ни какие-либо другие детали. Он был арестован Столичной полицией Лондона, и это все, что мы сообщаем».
Скотланд-Ярд 11 апреля сообщил, что Ассанж арестован в посольстве Эквадора после отказа этой страны в предоставлении ему убежища. Основатель WikiLeaks арестован также по запросу властей США, в соответствии с ордером на экстрадицию.