Գեղամ Գեւորգյանը ղեկավար պաշտոնում աշխատելու բավարար ստաժ չունի, որպեսզի կարողանա գլխավորել Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը։ Այս մասին ապրիլի 19-ին Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահի նշանակման հարցի քննարկման ժամանակ ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Միքայել Մելքումյանը։
Նրա խոսքով՝  խորհրդարանին ներկայացվել են միայն Գեղամ Գեւորգյանի աշխատանքային գրքույկն ու գործունեության սեղմագիրը։ «Բայց խորհրդարանին այդպես էլ չեն ներկայացվել փաստաթղթեր, դե, գոնե, փաստաթղթերի պատճեններ, որոնք կվկայեին գոնե աշխատանքի երեք տարվա փորձի մասին ղեկավար պաշտոնում։ Բայց մենք ուսումնասիրել ենք ձեռքի տակ եղած փաստաթղթերը եւ պարզել, որ պարոն Գեղամ Գեւորգյանը միայն աննշան փորձ ունի ղեկավար պաշտոնում՝ մեկ տարի եւ երեք օր։ Այսինքն՝ փաստորեն, նա այդ պաշտոնում աշխատել է ընդամենը 368 օր։ Ահա նրա ստաժը՝ որպես ղեկավար»,- ասել է ընդդիմադիր պատգամավորը։
Մելքումյանն ընդգծել է, որ ղեկավար պաշտոնում աշխատանքի այդպիսի փորձով Գեւորգյանը պարզապես չի կարողանա զբաղեցնել Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնը, քանի որ դա գործող օրենքով արգելված է եւ նա դրա համապատասխան իրավունքը չունի։

У Гегама Геворгяна нет достаточного стажа работы на руководящей должности, чтобы он мог возглавить Государственную комиссию по защите экономической конкуренции. Об этом на заседании Национального Собрания Армении в ходе обсуждения вопроса о назначении председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции 19 апреля заявил руководитель партии «Светлая Армения» и лидер ее парламентской фракции Эдмон Марукян.
По его словам, парламенту были представлены лишь рабочая книжка и резюме Гегама Геворгяна.
«Однако парламенту так и не были представлены документы, ну или хотя бы копии документов, свидетельствующих, хотя бы, о трехлетнем опыте работы на руководящей должности. Однако мы изучили имеющиеся под рукой документы, и выяснили, что у господина Гегама Геворгяна есть лишь незначительный опыт работы на руководящей должности –  год и три дня. То есть, фактически, он проработал на этой должности всего 368 дней. Вот его стаж, как руководителя», - пояснил оппозиционный депутат.
Марукян подчеркнул, что с таким опытом работы на руководящей должности Геворкян просто не может занять должность председателя Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, поскольку это запрещено действующим законом и у него нет на то соответствующего права.