Սիդնեյի ոստիկանությունը վերադարձրել է Քրիս անունով 59-ամյա անտուն տղամարդուն իր վարժեցրած առնետին, որը կորել էր երկու շաբաթ առաջ, հաղորդում է BBC-ն:
Լյուսի անունով առնետն ապրում էր ստվարաթղթե տուփի մեջ, որը Քրիսը սովորաբար դնում էր իր առջեւ փողոցում: Սակայն մի օր, երբ Քրիսը կարճ ժամանակով հեռացել էր, Լյուսին հանկարծակի անհետացել էր:
Քրիսը թղթի վրա գրել էր իր կորստի մասին՝ հիշատակելով նաեւ կրծողի իրերը: Տղամարդու հայտարարությունն այնքան էր հուզել անցորդներին, որ շուտով սոցցանցերում հրապարակվել էր նրա լուսանկարն ու օգնության խնդրանքը:
Սոցցանցերի արձագանքին ուշադրություն էր դարձրել Նոր Հարավային Ուելս նահանգի ոստիկանությունը, որը սկսել էր հետաքննությունը:
Արդյունքում իրավապահներին հաջողվել էր գտնել առնետին: Անցորդ կինը նկատել էր միայնակ Լյուսիին եւ, կարծելով, որ նրան լքել են, տարել էր տուն եւ խնամել նրան, ասվում է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:
Քրիսին հրավիրել էին ոստիկանության տեղամաս, որտեղ նրան հանդիսավոր կերպով վերադարձրել էին իր սիրելի կրծողին ստվարաթղթե տուփի մեջ:

Полиция Сиднея вернула 59-летнему бездомному по имени Крис его ручную крысу, которую он потерял две недели назад, передает BBC
Крыса по имени Люси жила в картонной коробке, которую Крис обычно ставил перед собой на улице. Но однажды, когда Крис ненадолго отлучился, Люси внезапно пропала.
Крис взял лист бумаги и написал о своей пропаже, упомянув и приметы пропавшего грызуна. Объявление бездомного настолько растрогало прохожих, что вскоре в соцсетях появились его фотографии и просьбы о помощи.
На реакцию соцсетей обратила внимание полиция штата Новый Южный Уэльс, которая начала расследование.
В итоге стражам порядка удалось найти пропавшую крысу. Проходившая мимо женщина увидела одинокую Люси и подумала, что ее бросили, поэтому взяла ее домой и заботилась о ней,  говорится в сообщении полиции.
Крис был приглашен в местный полицейский участок, где ему торжественно вернули его любимицу в картонной коробке.