Ես չեմ ասում, որ այս մեկ տարում չկան փոփոխություններ, բայց տնտեսական, սոցիալական փոփոխություն չկա, իսկ հիմնական խնդիրն այն է, որ մարդիկ նորից պատրաստվում են արտագաղթել: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 24-ին, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը:
Հարցին, թե մեկ տարում դա հնարավո՞ր էր իրականացնել, Ծառուկյանն արձագանքեց. «Երեք ամսում էլ է հնարավոր: Սկզբունքը, մոտեցումը, ոնց որ սեփականատերը, կարա ծրագիր կազմի, թե որտեղ ինչ դնի, ու դրա դիմաց ինչ է ստանալու: Ի՞նչ է, մի պուճուր երկիր ունենք, ամենալավ հողերը մենք ունենք, ամենալավ տարածքում մենք ենք, որ կարող ենք եւ ԵՏՄ-ի համար, եւ Էմիրաթների համար աշխատել: Մինչդեռ հողերի 60 տոկոսը չի մշակվում»:
Ծառուկյանը նշեց, որ գնացել է գյուղերը, տեսել է, որ չեն մշակվում, ինքը վերցրել է այդ հողերը, որ բամբակ մշակի:

I’m not saying there haven’t been changes this past year, but there is no social or economic change, and the main issue is that people are getting ready to pack up and leave the country again. This is what leader of the Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan told journalists at Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial in Yerevan today.
When asked if it was possible to make changes in the course of one year, Tsarukyan said the following: “It’s even possible in three months. Armenia is a small country. It has the best lands and is located in the best region. We can work for the Eurasian Economic Union and the United Arab Emirates, but 60% of our lands are not cultivated.”
Tsarukyan stated that he has gone to villages, seen that the lands are not cultivated and has taken those lands to cultivate cotton.