Ժամանակը կգա եւ Սերժ Սարգսյանը կխոսի: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 24-ին, Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ նախկին նախագահ Գալուստ Սահակյանը:
Դիտարկմանը, թե գուցե կարծում է, որ ինքը դեռ սխալ է, դրա համար չի խոսում, Գալուստ Սահակյանն ասաց. «Սերժ Սարգսյանը երբեք չի սխալվում: Նա նման բան չի հայտարարել եւ երբեք էլ չի սխալվել»:
Հիշեցմանը, որ իր հրաժարականի տեքստում Սերժ Սարգսյանն ասել է. «Նիկոլը ճիշտ էր, ես սխալ», Գալուստ Սահակյանն արձագանքեց. «Ես կարծում եմ, որ պետք է հայկական ալեգորիաները, մոտեցումները, այդ ամենը պետք է տիրապետեք, որ կարողանաք մտածել, թե ով ինչ է ասում եւ ինչ սկզբունքով»:

Serzh Sargsyan will speak when the time comes. This is what former parliamentary speaker Galust Sahakyan told journalists at Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial today.
When told that perhaps Serzh Sargsyan isn’t speaking because he still believes that he was wrong, Galust Sahakyan said the following: “Serzh Sargsyan is never wrong. He hasn’t declared that and has never been wrong.”
When reminded that Serzh Sargsyan had stated that “Nikol was right, I was wrong” in his resignation text, Galust Sahakyan responded by saying the following: “I believe you have to have command of Armenian allegories and approaches to be able to contemplate who says what and under what principle.”