Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր՝ ապրիլի 25-ին, Ասկերան քաղաքում անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված Ասկերանի շրջանում Արցախի Հանրապետության նախագահի 2018 թվականի ծրագրի կատարման ընթացքին ու արդյունքներին եւ 2019 թվականի ծրագրերին: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Համապատասխան զեկույցներով հանդես են եկել կառավարության անդամներ, շրջվարչակազմի պատասխանատուներ:
Նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` քննարկված հարցերի պատշաճ լուծման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха Бако Саакян 25 апреля в городе Аскеран провел рабочее совещание, посвященное ходу реализации программы президента в Аскеранском районе в 2018 году и планам на 2019 год.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, с соответствующими докладами выступили члены правительства, ответственные сотрудники райадминистрации. Президент Саакян дал конкретные поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов. На совещании присутствовали председатель Национального собрания Ашот Гулян, госминистр Григорий Мартиросян, другие должностные лица.