ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իրականությունից կտրվել է։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 25-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղաքագետ Հայկ Մարտիրոսյանը։
«Ես զարմանում էի, ասում էի՝ արդյոք չե՞ն տեսնում, որ իրենց վարկանիշն իջնում է, ինչի՞ վրա է հիմնվում, գուցե թքած ունեն, որովհետեւ արդեն խորհրդարանում մեծամասնություն ունեն, պարզվեց, որ պատասխանը շատ պարզ է, այդ պատասխանը տվել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր հարցազրույցներից մեկում՝ նշելով, որ վարկանիշը չի իջնում, վարչապետը 100 տոկոսով վստահ է, որ վարկանիշը չի իջել։ Այսինքն ունենք հստակ տեսարան, երբ մարդը իրականությունից կտրվել է»,–նշեց նա։
Քաղաքագետի կարծիքով՝ տեղի է ունեցել իշխանափոխություն, վատ թագավորը փոխվել է լավ թագավորով. «Կարեւոր հեղափոխությունը շատ փոքր, անգամ վիրավորական իշխանափոխության վերածվեց։ Վատ թագավորին փոխեցինք լավ թագավորով, որը վատ թագավորի հագուստը հագնելով բացառված չէ, որ ինքն էլ դառնա վատ թագավոր»։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян оторван от реальности. Об этом заявил на встрече с журналистами 25 апреля политолог Айк Мартиросян.
«Я удивлялся, говорил, ну неужели они не видят, что их рейтинг падает, на что опираются? А может им на все это наплевать, поскольку уже имеют большинство в парламенте? На самом деле ответ на этот вопрос очень простой, он был озвучен Пашиняном в одном из интервью. Он подчеркнул, что его рейтинг не падает, он в этом уверен на все 100%. То есть имеется четкая картина, когда человек оторван от реальности», - заявил Мартиросян.
По его словам, произошла смена власти, когда плохого царя заменили хорошим. «Плохого царя заменили хорошим, но не исключено, что, облачившись в одежду плохого царя, он может и сам стать плохим царем», - отметил политолог.