Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Իրանի մասնակցությամբ եռակողմ գագաթնաժողովը տեղի կունենա օգոստոսին ՌԴ-ում, հայտնել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն իր ադրբեջանցի գործընկեր Իլհամ Ալիեւի հետ հանդիպման ժամանակ, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Պուտինի եւ Ալիեւի հանդիպումն ընթանում է Պեկինում, որտեղ նախագահները եկել են մասնակցելու «Մեկ գոտի, մեկ ճանապարհ» համաժողովին:
«Պայմանավորվել ենք, որ հերթական ռուս-ադրբեջանա-իրանական գագաթնաժողովը կանցկացնենք օգոստոսին Ռուսաստանում»,- ասել է Պուտինը:
Նշենք նաեւ, որ Ռուսաստանի նախագահը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ շփվել էր ապրիլի սկզբին՝ պետությունների ղեկավարները հեռախոսազրույց էին ունեցել: Խոսել են նաեւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման մասին:

Трехсторонний саммит с участием России, Азербайджана и Ирана пройдет в РФ в августе, сообщил президент России Владимир Путин во время встречи с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым, передает ТАСС
Встреча Путина и Алиева проходит в Пекине, куда президенты прибыли для участия в форуме «Один пояс — один путь».
«Договорились, что в августе проведем в России очередной российско-азербайджанско-иранский саммит», — сказал Путин.
Отметим также, что с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым президент России общался в начале апреля — главы государств провели телефонный разговор. Речь шла в том числе о нагорнокарабахском урегулировании.