ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը մի քանի համայնքապետի հետ, ամենայն հավանականությամբ, հատելով ալկոհոլի թույլատրելի սահմանը, փորձել է ծեծի ենթարկել Ռազմիկ Տոնոյանին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց «Իմ քայլի» պատգամավոր Քրիստինե Պողոսյանը։
«Քաղաքացու օրվա տոնակատարությունից հետո այսօր տհաճ դեպքի հետ կապված ենք «լայվ» մտել, որ տեղեկացնենք, թե ինչ է տեղի ունեցել երեկ Եղգնաձոր քաղաքում։ ԱԺ մեծարգո պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը մի քանի համայքնապետի հետ, ամենայն հավանականությամբ հատելով ալկոհոլի թույլատրելի սահմանը, անցել է շնորհքի, կուլտուրայի սահմանը, փորձել է ծեծի ենթարկել Ռազմիկ Տոնոյանին։ Բաց ենք թողնում ենք այն անդաստաիրակ հայհոյանքների շարքը, որ հնչել են փոխմարզպետի հասցեին։ ԱԺ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը դիմում է փոխմարզպետինին՝ ով ես դու, որ եկել ես մեր մարզ և ուզում ես օրինականություն հաստատել։ Ես պատկերացնում եմ, որ ԲՀԿ-ն իր ամբողջ կազմով չի գիտակցում, թե ինչ է կատարվում երկրում, չեն հասկանում, որ իրավիճակն այնպես է փոխվել, որ ՀՀ-ում այլեւս օրինականությունն է առաջին տեղում, եւ իրենց համար օրինականության հաստատումը դա այն պատճառն է, որ փոխամրզպետին կարող են ասել՝ դու ինչ գործ ունես այստեղ՝ ռադ եղի քո ծննդավայրը»,- ասաց նա։
Պատգամավորը հայտնեց նաեւ, որ գործն ուղարկվել է Հատուկ քննչական ծառայություն․ «Չգիտեմ պարոն Բագրատյանը, իր կարգավիճակից օգտվելով, կարող է խուսափի պատասխանտվությունից, սակայն նա հանրության կողմից պետք պախարակվի։ Այս մարդը պետք է հասկանա, «Բարգավաճ Հայաստանը» պետք է հասկանա, որ Հայաստանում իրավիճակ է փոխվել, չեն կարող փոխմարզպետին ասել՝ դու գործ տվող ես, որ մարդը փորձում է օրինականություն հաստատել։ Այն բոլոր համայնքապետերը, ովքեր եղել են նրա հետ, ովքեր մասնակից են եղել այդ հայհոյանքներին և բռնության գործադրելուն, պատասխանատվության են ենթարկվելու, իսկ պարոն Բագրատյանը պետք է քաղաքական պատասխանատովթյուն կրի»։
Քրիստինե Պողոսյանը տեղեկացրեց, որ այժմ գնում են հանդիպելու Վայոց ձորի մարզպետի և միջադեպին մասնակից համայնքապետերի հետ։
Հիշեցնենք, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության մամուլի խոսնակ Վանիկ Էլիզբարյանը NEWS.am–ին հայտնել էր, որ նախօրեին Եղեգնաձորում ԲՀԿ պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ մամուլում տարածված տեղեկությունը իրականությանը չի համապատասխանում։
Ավելի վաղ NEWS.am-ի հետ զրույցում Եղեգնաձորի ոստիկանության պետ, փոխգնդապետ Արմեն Հարությունյանը հայտնել էր, որ երեկ՝ ապրիլի 27-ին, Եղեգնաձոր քաղաքում Քաղաքացու օրվա միջոցառման ժամանակ տեղում ծառայություն իրականանող ոստիկանության աշխատակիցները կանխել են ծեծկռտուքը և ոստիկանության բաժին են տարել Վայոց ձորի փոխմարզպետ Ռազմիկ Տոնոյանին, Վայոց ձորի մարզի Եղեգիս համայնքի Արտաբույնք բնակավայրի վարչական ղեկավար Արմեն Սետրակյանին, սակայն Սերգեյ Բագրատյանին բաժին չեն տարել, քանի որ նա ԱԺ պատգամավոր է։
Ըստ Shamshyan.com-ի՝ երեկ ժամը 18:00-ի սահմաններում ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժին ահազանգ է ստացվել Վայք քաղաքի բնակիչ 38-ամյա Ռազմիկ Տոնոյանի կողմից, որը հայտնել է, որ նույն օրը ժամը 16:30-ի սահմաններում Եղեգնաձոր քաղաքի Շահումյան փողոցում Քաղաքացու օրվան նվիրված միջոցառման ժամանակ իրեն են մոտեցել Երևանի բնակիչ 56-ամյա Սերգեյ Բագրատյանը և Վայոց ձորի մարզի Եղեգիս գյուղի բնակիչ, 50-ամյա Արմեն Սետրակյանը, որոնք անհարգալից վերաբերմունք են ցուցաբերել հասարակության նկատմամբ, իր հասցեին հնչեցրել սեռական բնույթի հայհոյանքներ, անվայել արտահայտություններ, վիրավորել և փորձել են հարձակվել իր վրա և իրեն հարվածել:

Депутат Национального собрания Сергей Багратян с несколькими главами общин, по всей видимости, перейдя грани дозволенного по употреблению алкоголя, попытался избить Размика Тонояна. Об этом в прямом эфире в соцсети Facebook заявила депутат парламента от политического альянса «Мой шаг» Кристине Погосян.
«Сегодня мы вошли в эфир в связи с неприятным инцидентом после празднования Дня гражданина, чтобы сообщить, что произошло вчера в городе Ехегнадзор. Многоуважаемый депутат Национального собрания Сергей Багратян с несколькими главами общин, по всей видимости, перейдя грани дозволенного по употреблению алкоголя, перешел все границы, попытался избить Размика Тонояна. Мы пропускаем череду невоспитанных ругательств, прозвучавших в адрес замгубернатора. Депутат Национального собрания Сергей Багратян обращается к замгубернатору следующим образом: кто ты такой, что пришел в нашу область и хочешь навести закон и порядок.
Я представляю, что «Процветающая Армения» всем своим составом не осознает, что происходит в стране. Они не понимают, что ситуация изменилась так, что в Армении отныне на первом месте законность, и для них воцарение законности является причиной для того, чтобы они могли сказать замгубернатору: что ты здесь делаешь? Пошел отсюда в родные места», - сказала депутат.
Она также заявила, что дело направлено в Специальную следственную службу.
«Не знаю, может ли господин Багратян, воспользовавшись статусом, избежать ответственности, однако общественность должна осудить его. Этот человек должен понять, «Процветающая Армения должна понять, что в Армении изменилась ситуация, нельзя говорить замгубернатору, что он стукач, когда он пытается навести порядок. Все те главы общин, которые были с ним, участвовали в ругани и применении насилия, будут подвергнуты ответственности, а господин Багратян должен подвергнуться политической ответственности», - сказала Кристине Погосян.
Депутат сообщила, что сейчас они едут, чтобы встретиться с губернатором Вайоцдзорской области и главами общин, участвовавшими в инциденте.
Напомним, что пресс-секретарь партии «Процветающая Армения» Ваник Элизбарян заявил Новости Армении- NEWS.am, что информация, распространившаяся в СМИ об инциденте с участием депутата от фракции «Процветающая Армения», не соответствует действительности.
Ранее в беседе с Новости Армении- NEWS.am начальник отдела полиции Ехегнадзора, подполковник Армен Арутюнян сообщил, что накануне, 27 апреля сотрудники полиции, несшие службу во время мероприятия, приуроченного ко Дню гражданина, предотвратили потасовку и доставили в отдел полиции  замгубернатора Вайоцдзорской области Размика Тонояна и административного руководителя населенного пункта Артабуйнк общины Ехегис Вайоцдзорской области Армена Сетракяна, однако Сергея Багратяна в отдел не доставили, так как он депутат Национального собрания.
Напомним, что ранее, согласно информации Shamshyan.com, стало известно о том, что в районе 18:00 в отдел полиции Ехегнадзора поступил сигнал от 38-летнего жителя города Вайк Размика Тонояна, сообщившего о том, что в тот же день, в районе 16:30 на улице Шаумяна города Ехегнадзор, во время мероприятия, приуроченного ко Дню гражданина, к нему подошли 56-летний житель Еревана Сергей Багратян и 50-летний житель села Ехегис Армен Сетракян, которые проявили к окружающим неуважительное отношение, озвучили в его адрес ругательства сексуального характера, непристойные выражения, оскорбили, попытались напасть и ударили его.