Իրանի ԱԳՆ-ն քննադատել է ԱՄՆ-ին երկրի մետալուրգիական ճյուղի հանդեպ նոր պատժամիջոցներ մտցնելու պատճառով։
«Դա ԱՄՆ-ի կողմից միջազգային պարտավորությունների խախտում է, որը կարող է հանգեցնել միջազգային մեղադրանքների ներկայացման»,- ասել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Սեյեդ Աբաս Մուսավին, տեղեկացնում է Mehr-ը։
Նախօրեին ԱՄՆ-ը նոր պատժամիջոցներ է մտցրել Իրանի դեմ, որոնք տարածվել են պողպատի, ալյումինիումի եւ պղնձի արդյունաբերության վրա։
Թրամփի կարգադրությունը կատարվել է այն բանից հետո, երբ Իրանը հայտարարել է միջուկային համաձայնագրի շրջանակում իր մի քանի պարտավորությունները դադարեցնելու մասին։

The Iranian foreign ministry on Thursday lashed out at Washington for imposing fresh sanctions on the country’s metal industry.
“This is violation of international commitments of the US regime and levies some international charges on it,” Iranian Foreign Ministry Spokesman Seyyed Abbas Mousavi said, reports Mehr.
The Trump administration announced new sanctions on Iran's metals sectors; steel, aluminum and copper industries, on Wednesday.
Trump's executive order came hours after Iran announced it was withdrawing from parts of an Obama-era nuclear agreement, known as JCPOA.