Աշտարակ քաղաքից օրեր առաջ ծանր գանգուղեղային տրամվայով Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» Բժշկական կենտրոն տեղափոխված 12 տղան մահացել է. նրա վիճակը ծայրահեղ ծանր էր։ Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացրեցին ԲԿ–ից։
Հիշեցնենք, որ Աշտարակ քաղաքում դժբախտ պատահար էր տեղի ունեցել։ Նախնական տվյալներով ֆուտբոլային խաղի ժամանակ, 12-ամյա տղան դուրս է եկել դաշտից գնդակը հետ բերելու համար մոտակա տարածքից։ Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել էր ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Տղան ընկել էր երկաթբետոնե կոնստրուկցիայի վրա և ստացել ծանր թափանցող գանգուղեղային տրավմա։ Սուրբ Աստվածամայր ԲԿ-ում նրան վիրահատել էին, սակայն կյանքը փրկել չհաջողվեց։

Умер 12-летний мальчик, перевезенный несколько дней назад в медицинский центр «Сурб Аствацамайр» в Ереване из Аштарака: его состояние было крайне тяжелым. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в медицинском центре.
Напомним, что в городе Аштарак произошел несчастный случай.  По предварительным данным, во время игры в футбол 12-летний мальчик вышел с поля, чтобы вернуть мяч с ближайшей территории. Об этом на своей странице в Facebook написал министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
Мальчик упал на железобетонную конструкцию  и получил тяжелую проникающую черепно-мозговую травму. Его прооперировали в медцентре «Сурб Аствацамайр», однако спасти жизнь подростку не удалось.