ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ՀՀ կառավարության 3-րդ մասնաշենքում ահաբեկչության մասին տրված ահազանգը կեղծ էր: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից։
Ահազանգը կատարվել էր ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կալանքի տակ պահվող՝ ավազակության, յուրացման և փաստաթղթերի կեղծման համար մեղադրվող անձի կողմից: ՀՀ ԱՆ ՔԿԾ աշխատակիցների հետ համատեղ կատարված չնախատեսված խուզարկության արդյունքում կալանավորի խցում հայտնաբերվել են «wi-fi» սարք, լիցքավորիչ և 5 բջջային հեռախոս, ինչպես նաև այն բջջային հեռախոսաքարտը, որով կատարվել է պայթուցիկի մասին կեղծ ահազանգը:
Ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդման դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ մայիսի 14-ին, ժամը 14:10-ին ոստիկանության թեժ գծին ահազանգ էր ստացվել, որ կառավարության 3-րդ մասնաշենքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված: Աշխատակիցները տարհանվել են շենքից, ավելի ուշ պարզվել է, որ ահազանգը կեղծ է եղել։

Служба национальной безопасности (СНБ) Армении сообщила подробности, связанные с произошедшим 14 мая в Ереване инцидентом. В сообщении в частности отмечается, что 14-го мая в 14:10 на «горячую линию» полиции поступили сигналы о том, что в 3-м здании правительства заложено взрывное устройство.
В результате принятых сотрудниками СНБ неотложных оперативно-розыскных мер выяснилось, что сигнал о теракте был ложным и он поступил от человека, находящегося под арестов в УИУ «Нубарашен» по обвинению в разбое, присвоении и подделке документов. В результате незапланированного обыска, проведенного совместно с сотрудниками Уголовно-исполнительной службы, в камере арестанта были обнаружены wi-fi устройство, зарядник и 5 сотовых телефонов, а также SIM-карта.