ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների կողմից ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ ՀՀ կառավարության 3-րդ մասնաշենքում ահաբեկչության մասին տրված ահազանգը կեղծ էր: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացնում են ԱԱԾ մամուլի կենտրոնից։
Ահազանգը կատարվել էր ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում կալանքի տակ պահվող՝ ավազակության, յուրացման և փաստաթղթերի կեղծման համար մեղադրվող անձի կողմից: ՀՀ ԱՆ ՔԿԾ աշխատակիցների հետ համատեղ կատարված չնախատեսված խուզարկության արդյունքում կալանավորի խցում հայտնաբերվել են «wi-fi» սարք, լիցքավորիչ և 5 բջջային հեռախոս, ինչպես նաև այն բջջային հեռախոսաքարտը, որով կատարվել է պայթուցիկի մասին կեղծ ահազանգը:
Ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդման դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ մայիսի 14-ին, ժամը 14:10-ին ոստիկանության թեժ գծին ահազանգ էր ստացվել, որ կառավարության 3-րդ մասնաշենքում պայթուցիկ սարք է տեղադրված: Աշխատակիցները տարհանվել են շենքից, ավելի ուշ պարզվել է, որ ահազանգը կեղծ է եղել։

As a result of urgent operational intelligence actions, officers of the National Security Service of Armenia found out that the alarm about a terrorist act in building #3 of the Government of the Republic of Armenia was a false alarm, reports the press center of the National Security Service of Armenia.
The alarm was sounded by a person being kept under custody at Nubarashen Penitentiary Institution of the Ministry of Justice of Armenia and charged with robbery, embezzlement and falsification of documents. Through a surprise search conducted jointly with employees of the Penitentiary Service of the Ministry of Justice of Armenia, officers of the National Security Service found a wifi device, a charger and 5 mobile phones in the cell of a detainee, as well as the mobile phone card through which the false alarm had been sounded.