Օսակայում Կարմիր լապտերների թաղամասը G20 գագաթնաժողովի ժամանակ՝ հունիսի վերջին, կփակվի: 30 տարվա ընթացքում սա առաջին նման որոշումն է, հայտարարել է ռեստորանների տեղական ասոցիացիան, հաղորդում է  Kyudo-ն:
Tobita Shinchi ասոցիացիայի 159 անդամները չեն աշխատի G20 գագաթնաժողովի ժամանակ՝ հունիսի 28-29-ը, քանի որ ասոցիացիան ցանկանում է խուսափել այդ շրջանում անկարգություններից, ասել է նրա պաշտոնյաներից մեկը:
Ասոցիացիան նաեւ կարծում է, որ անդամ ձեռնարկությունների աշխատակիցների մոտ աշխատանքի հասնելու հետ կապված խնդիրենր կառաջանան, քանի որ երկօրյա գագաթնաժողովի ընթացքում  տեղաշարժման սահմանափակումներ կլինեն:
Tobita Shinchi-ում, որը նախկինում հայտնի էր որպես ճապոնիայի լիցենզավորված բորդելների ամենախոշոր թաղամաս,  բազմաթիվ ռեստորաններ եւ սրճարաններ են գտնվում:

Квартал красных фонарей в Осаке будет закрыт во время саммита «Большой двадцатки» в конце июня,. Это первое подобное решение за 30 лет, заявила местная ассоциация ресторанов, передает Kyudo.
Все 159 членов ассоциации Tobita Shinchi не будут работать во время саммита G20 28-29 июня, так как ассоциация хочет «избежать беспорядков в этом районе», заявил один из ее чиновников.
Ассоциация также считала, что у работников предприятий-членов возникнут проблемы с поездками на работу, поскольку в течение двухдневного саммита мировых лидеров будут действовать ограничения на передвижения.
В последний раз весь район был закрыт во время похорон императора Хирохито 24 февраля 1989 года, сообщает ассоциация.
В Tobita Shinchi, ранее известном как один из крупнейших кварталов лицензированных борделей в Японии, находится множество ресторанов и кафе.