Իտալիայում Հայաստանի դեսպանությունը հաստատում է ՀՀ քաղաքացիների առկայությունը Սիենա-Ֆլորենցիա ճանապարհին ՃՏՊ-ից տուժածների մեջ։
Ինչպես տեղեկացնում է դեսպանության մամուլի ծառայությունն իր ֆեյսբուքյան էջում, դեսպանությունը մշտական կապի մեջ է Սիենայի պրեֆեկտուրայի եւ իրավասու այլ մարմինների հետ՝ Հայաստանի քաղաքացիների մասին տեղեկություն ստանալու համար։
Զբոսաշրջային ավտոբուսը ՃՏՊ-ի է ենթարկվել իտալական Սիենա քաղաքի մոտ Ֆլորենցիայի ճանապարհին։ Ավտոբուսում գտնվել է մոտ 60 զբոսաշրջիկ Ռուսաստանից, Վրաստանից, Հայաստանից եւ Ղազախստանից, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։

The Armenian Embassy in Italy confirms the presence of Armenian citizens among those injured in an accident on the Siena-Florence road, Embassy’s press service wrote on its Facebook.
According to the source, the embassy is in constant contact with the prefecture of Siena and other competent authorities to obtain information about the Armenian citizens.
Tourist bus got into an accident in the Italian city of Siena. About 60 tourists from Russia, Georgia, Armenia and Kazakhstan were in the bus, TASS reported.