Իրանը կարող է Պարսից ծոցում «գաղտնի զենքի» միջոցով խորտակել ամերիկյան նավերը: Այս մասին հայտարարել է Իրանի իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատարի բարձրաստիճան խորհրդական Մորտեզա Կորբանին:
«Եթե թշնամին հիմարություն թույլ տա Պարսից ծոցում, ապա մենք կիմանանք, թե ինչ անենք այդ դեպքում»,- Mizan-ը մեջբերում է նրա խոսքը:
Կորբանին նշել է, որ տարածաշրջան ամերիկյան 2 նավ է ժամանել: Նա հավելել է, որ եթե ԱՄՆ-ը սխալ քայլ թույլ տա, ապա «լիովին գաղտնի զենքի» օգնությամբ կոչնչացնեն դրանք, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:

Иран может «отправить на дно морское» американские военные корабли в Персидском заливе при помощи «полностью секретного» оружия, заявил высокопоставленный советник командующего Корпусом стражей исламской революции (КСИР) Мортеза Корбани.
«Если враг допустит малейшую глупость в Персидском заливе, то поймет, что в таком случае мы сделаем», - сказал Корбани агентству Mizan.
Он отметил, что в регион прибыло два американских корабля, и добавил, что если США допустят оплошность, «мы при помощи двух ракет, двух новых вооружений, полностью секретных, отправим два американских военных корабля со всем экипажем и самолетами на дно морское», передает РИА Новости.