ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է Միջազգային իրավական համագործակցության գերմանական հիմնադրամի (IRZ) ղեկավար  Ֆրանկ Հուփֆելդի գլխավորած պատվիրակությանը:
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Աննա Վարդապետյանը, ողջունելով հյուրերին Արդարադատության նախարարությունում, նշել է, որ Նախարարությունն արդյունավետ համագործակցություն ունի IRZ-ի հետ եւ հույս հայտնել, որ առկա փոխգործակցությունն ավելի կխորանա:
Ֆրանկ Հուփֆելդը շնորհակալություն է հայտնել հանդիպման համար եւ փոխնախարարի հետ քննարկել համատեղ նոր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Մասնավորապես, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են առանց մեղադրական դատավճռի գույքի բռնագանձման ինստիտուտի ներդրմանն ուղղված իրավական ակտերի մշակման գործընթացում, քրեական արդարադատության ոլորտում փոխգործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր, ինչպես նաեւ անդրադարձ է կատարվել ԱՆ իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալության փաստաթղթերի եւ ԱՆ քաղաքացիական կացության ակտերի արխիվացման  կազմակերպման հարցերով համագործակցությանը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են արդյունավետ փոխգործակցությունը խորացնելու պատրաստակամությունը:

Armenia’s Deputy Minister of Justice Anna Vardapetyan received today the delegation led by head of the German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ) Frank Hupfeld.
As reported the Ministry of Justice, welcoming the guests to the Ministry of Justice, Anna Vardapetyan stated that the ministry is working effectively with the IRZ and voiced hope for deeper partnership.
Frank Hupfeld expressed gratitude for the meeting and discussed the opportunities for implementation of new joint programs.
In particular, partnership in the development of legal acts for introduction of the confiscation of assets without accusatory verdict institution and in the criminal justice sector were discussed during the meeting.
At the end of the meeting, the parties reaffirmed their willingness to deepen the effective partnership.