Քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանն այսօր՝ մայիսի 28–ին Ապարանում հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների հարցերին։
Լրագրողները նրանից հետաքրքրվեցին, թե արդյոք հարցաքննվե՞լ է Մարտի մեկի գործի շրջանակներում, ապա նաև հարց ուղղեցին իր նախկին տեղակալ Վահագն Հարությունյանի վերաբերյալ, սակայն Հովսեփյանը անպատասխան թողեց հարցերն ու արագ հեռացավ։
Նշենք, որ այսօր Ապարան են այցելել կառավարության  ներկայացուցիչները՝ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գլխավորությամբ։ Ավինյանին Ապարանում ուղեկցում են ԱԺ նախկին պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանն ու Քննչական կոմիտեի նախկին նախագահ Աղվան Հովսեփյանը։

Former chairman of the Investigative Committee of Armenia Aghvan Hovsepyan refused to answer journalists’ questions today in Aparan.
Journalists asked him if he had been interviewed within the scope of the case of the events of March 1, 2008 and asked about his former deputy Vahagn Harutyunyan, but Hovsepyan left the questions unanswered and quickly left.
Government officials visited Aparan today under the leadership of Deputy Prime Minister Tigran Avinyan, who was accompanied by former deputy of the National Assembly Samvel Aleksanyan and former chairman of the Investigative Committee Aghvan Hovsepyan.